Jump to content

Obsada 200 z pielęgnicami

pixell
 Share

Recommended Posts

Witam

Mam takie pytanko co myślicie o połączeniu 3 par pielęgnic:

Akary pomarańczopłetwej

Herosa Severuma Rotkeila

Pielęgnicy nikaraguańskiej

Wymiary akwa to standardowe 200l. Niestety 375 musiało pójść w odstawkę:(

Z góry dzięki za szybką odpowiedź

Pozdrawiam

Znaczy Akary i Herosy już pływają bo musiałem z 375 przenieść i się pogodziły. Myślałem nad dodaniem jeszcze jednej pary. Taki był zamiar do 375l ale w akwarystyku powiedzieli, że nie ma co się bać na 3 parami w 300l. Tak więc akary łagodne mi się trafiły i herosy też.

Rivulatus i "severum" w 100cm zbiorniku, do którego chcesz dodac kolejne ryby? Brawo za rozsądek!!

Aktualne ryby sie mecza w tym akwarium.

Jak zaczynałem przygodę z akarami to mówiono mi, że do hodowli 2 samców i 3 samic wystarczy 120l. Były w 375 które uległo uszkodzeniu... a teraz są w 200l mają bardzo dobrą filtrację (2 x tetra tec ex 700 połączone szeregowo) więc parametry są podręcznikowe mają kryjówki oraz strefę do swobodnego pływania. A dodajmy, że aby ryba czuła się swobodnie w akwarium wymagane wymiary są takie aby mogła się swobodnie obrócić. Poza tym z wymiarów wychodzi, że na rybę (po odjęciu dekoracji) wypada 45l. Tak mnie uczono akwarystyki ale jeśli coś się zmieniło to czekam na wskazówki. Bo może jest coś istotnego o czym nie wiem.

Rivulatus i "severum" w 100cm zbiorniku, do którego chcesz dodac kolejne ryby? Brawo za rozsądek!!

Aktualne ryby sie mecza w tym akwarium.

Jak zaczynałem przygodę z akarami to mówiono mi, że do hodowli 2 samców i 3 samic wystarczy 120l. Były w 375 które uległo uszkodzeniu... a teraz są w 200l mają bardzo dobrą filtrację (2 x tetra tec ex 700 połączone szeregowo) więc parametry są podręcznikowe mają kryjówki oraz strefę do swobodnego pływania. A dodajmy, że aby ryba czuła się swobodnie w akwarium wymagane wymiary są takie aby mogła się swobodnie obrócić. Poza tym z wymiarów wychodzi, że na rybę (po odjęciu dekoracji) wypada 45l. Tak mnie uczono akwarystyki ale jeśli coś się zmieniło to czekam na wskazówki. Bo może jest coś istotnego o czym nie wiem.

Ryby 20cm w 120l?

Pomyśl zanim coś napiszesz ;)