Jump to content

Dziwny kolor neonek


Recommended Posts

Ogólnie wiem z doświadczenia, że każde kąsacze blakną po zgaszeniu światła i jak nagle je zapalisz to możesz wyraźnie zaobserwować to zjawisko. Wtedy to nie jest nic groźnego. Jednak, gdy neonki w ogóle przestają "świecić" , to znak, że być może (ale niekoniecznie akurat to, bo przy wielu chorobach występuję blednięcie kolorów u ryb) może świadczyć to o ciężkiej chorobie neonowej. Ja niestety przebyłam w swoim zbiorniku taką chorobę i neonki zdychały każdego dnia po kilka sztuk- aż wszystkie zdechły. Trzeba było dezynfekować akwarium itd. Obecnie mam już inne akwarium i też trzymam kąsacze (ale już nie neonki) i na szczęście oprócz standardowej bladości kolorów po zapaleniu światła (czyli "odpoczywająca rybka") nic nie zauważyłam negatywnego.

Link to comment
Share on other sites

Niepokojącym jest, dochodzę do wniosku po zdjęciu, że neonki są blade ale jednak odblaskowa pręga jest widoczna. Zazwyczaj jak neonki odczuwają stres, czy są w stanie złego samopoczucia są prawie całe blade. Najlepiej żebyś napisał coś więcej o swoim w akwarium. Patrz :arrow: dział choroby "Zobacz zanim założysz nowy temat"

Link to comment
Share on other sites

Patrząc na to białe dno wcale im się nie dziwie...

 

Potwierdzam ryby może stresować samo jasne dno odbijające światło. Zresztą często w opisie zakładania akwariów dla ryb z Ameryki Południowej można przeczytać o zastosowaniu ciemnego podłoża, które ma na celu ograniczenie stresu i uwydatnienie barw ryb.

Link to comment
Share on other sites

co do koloru podłoża to się nie zgodzę ponieważ kumpel ma 15 neonek i ma piasek kwarcowy bardzo biały i neonkom się nic nie dzieje, te kolory już im przeszły natomiast mam następne pytanie ponieważ niestety zaraziły się ospą kupiłem im w zoologicznym preparat green ichtio firmy zoolek powiedzieli mi w sklepie żebym podniósł temperature w akwarium do 30 stopni wlał tego środka i spokojnie się wyleczą

Link to comment
Share on other sites

Witam chciałbym wymienić żwir ponieważ ten biały mi się znudził i troche nie pasuje do wystroju chciałbym jakiś czarny znalazłem na allegro coś takiego możecie doradzić który kupić?

http://allegro.pl/bazalt-1-3mm-czarne-p ... 13052.html

http://allegro.pl/zwir-naturalny-czarny ... 10952.html

http://allegro.pl/zwir-naturalny-czarny ... 90997.html

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...