Skocz do zawartości

Coś nie tak z karmieniem? Co zmienić? Neony i gupiki


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Karmię mieszanką pokarmów: TetraPro, TetraPro Vegetable, TetraPro Colour, Tetra Guppy, Dajana Neon, Rozwielitka suszona dwa razy dziennie. Raz w tygodniu - post, dwa razy w tygodniu - solowiec w galarecie (Tetra Fresh Delica), raz w tygodniu - zmiażdżony czosnek lub algi morskie.

 

Niestety, jedna z moich samic gupika ma od jakiegoś czasu duży brzuszek. Ograniczyłem porcje i zrobiłem dniowy post, ale to nie pomogło. Być może jest w ciąży. To bardzo prawdopodobne, ale zauważyłem też, że jej odchody przybrały białawą, galaretowatą konsystencję i szybkie ruchy wieczka skrzelowego. Nie wiem, czy to nie atak pasożytów. Ja poprawić żywot rybek i zatroszczyć się o lepszą dietę oraz wykluczyć zapalenie przewodu pokarmowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, jedna z moich samic gupika ma od jakiegoś czasu duży brzuszek. Ograniczyłem porcje i zrobiłem dniowy post, ale to nie pomogło. Być może jest w ciąży. To bardzo prawdopodobne, ale zauważyłem też, że jej odchody przybrały białawą, galaretowatą konsystencję i szybkie ruchy wieczka skrzelowego. Nie wiem, czy to nie atak pasożytów. Ja poprawić żywot rybek i zatroszczyć się o lepszą dietę oraz wykluczyć zapalenie przewodu pokarmowego?

 

Matko Boska... Takiej opinii lekarskiej jeszcze nie widziałem.

 

Ta ryba żre wszystko. I przeżyje wszystko (no prawie).

 

rainbow - Post nie dotyczy tematu.+1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...