Skocz do zawartości

Choroba Kryptokoryn


michualex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Temat już był ale nikt nie napisał rozwiązania.

 

54L

Podłoże to AS II

Światło 3x15W

Nawożenie Classic i makro + co2 gaz

 

 

Fotek nie ma co tu dawać bo jeżeli ktoś miał styczność z tą rzekomo chorobą to wie o co chodzi.

Moje zwartki ponad 2 miesiące już tak chorują. CIągle wypuszczają nowe ale nadal odpadają i gniją.

Reszta rośnie jak w buszu.

 

Ktoś ma sposób jak im pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam to aż za dobrze, przez rok męczyłam się z tym samym problemem, również ASII + nawozy + 0,5W/l + CO2 i krypy ledwo żywe. Obecnie mam słabsze światło i nie stosuję żadnych płynnych nawozów, a moje kryptokoryny wyglądają tak: 112l-ogolne-t43412.html

Przez kilka miesięcy nie nawoziłam niczym i w tym czasie krypy rosły jak szalone, niestety gwiazda wodna trochę mi zmarniała i zaczęłam podawać KNO3, efekt jest taki że gwiazda ładnie odrasta, a krypy zaczęły gubić liście. Generalnie jest to roślina która lubi bogate podłoże więc ASII dobrze jej służy, ale najwyraźniej nienawidzi nawozów podawanych do słupa wody, takie są moje wnioski po dwóch latach hodowania i obserwacji tych roślin. Teraz chcę sprawdzić czego nie tolerują w tym nawozie czy chodzi o azot czy o potas, może jedno i drugie, w każdym razie chcę spróbować z K2SO4, tu dojdzie jeszcze siarka no ale zobaczymy, sama jestem ciekawa co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...