Skocz do zawartości

Biały nalot na szybach w akwarium 112l


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam mały problem z moim akwarium :( jest to świeży baniak zalany dopiero 8 dni temu. W akwa jest tylko kilka roślin. 4 dni temu miałem zakwit pierwotniaków (przynajmniej tak mi się zdaje). Woda następnego dnia była już klarowna, ale na szybach pozostał biały nalot. Udało mi się go trochę usunąć za pomocą papierowych ręczników, ale wciąż trochę pozostało. Nie jest tego dużo ale nie mogę go już niczym usunąć. Osad jest najlepiej widoczny gdy patrzy się pod światło i wygląda dość nie estetycznie :| Czy można się tego jakoś pozbyć czy może zniknie samo w miarę dojrzewania zbiornika? :? Bardzo proszę o jakiekolwiek rady :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrobanie szybek to jest czynność której każdy akwarysta musi się poświęcić od czasu do czasu więc zacznij się już przyzwyczajać ;) ja używam do tego starej karty bankomatowej, plus jest taki że nie rysuje szyb, minus że trzeba niestety zamoczyć rękę. Można też użyć specjalnego czyścika magnetycznego, niektórzy polecają też szorstką stronę gąbeczki do naczyń, ale z tym radzę uważać bo może zostawiać rysy na szkle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...