Skocz do zawartości

Jak obsadzić moje 100L


gosiaqool
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję pomocy w doborze obsady. Zbiornik ma 100l. Chcę wymienić Ramirezki na parę Barwniaków ewentualnie harem Kakadu. Mam mocno zarośnięty zbiornik z dużą ilością kryjówek. Okropnie podobają mi się Barwniaki. Miałam je krótko kiedyś ale musiałam zlikwidować zbiornik i oddałam, są jednak świetne. Likwiduje krewetkarium (tam były Gertrudy) ale stawiam 40l, które było przejściowo przechowalnią dla Brzanek... itd trochę zmian się szykuje.

Aktualnie mam na stanie w kilku akwariach:

5x Brzanka Purpurowa (czy one obgryzają płetwy innym rybkom?)

5x Gertrudka

7x Proporczykowiec z Kap Lopez (jest 2+5, miały być samce ale posłałam męża i samiczki przyniósł)

4x Kirysek Panda (miało być więcej ale cały czas waham się nad obsadą ostateczną i nie dokupowałam, bo nie wiem czy mogą być z Barwniakami czy kakadu)

5x Otosków

2x Gurami mozaikowe (ponoć nie mogę ich z Barwniakami trzymać)

 

Moja propozycja:

Proporczykoce do 40L

 

Brzanki, Gertrudki, Otoski, Barwniaki (Kakadu) do 100l No i co z Kiryskami? zostawić czy wymienić na Świderki. No i czy Gurami z Kakadu w tym litrażu może być czy oddać? Czy Barwniak lub Brzanka nie pożre Gertrudek? Jakie są wasze propozycje? Tylko nie dokładajcie mi innych gatunków bo i tak już mam za dużo i czegoś muszę się pozbyć.

 

Tu zdjęcia i opis zbiornika ogolne-t42789.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwagumi świetna sprawa.

 

nemo130: Następnym razem potraktuję taki wpis jako spam!

 

Edit:

 

Sorka, nie dokończyłam myśli bo mi bobas zapłakał.

Miałam napisać że w małych litrażach Iwagumi świetnie się sprawdza przy niewielkiej ilości gatunków rybek.

Co do kirysów to chyba można je trzymać z kakadu, choć nie wiem jak bardzo różnią się ich wymagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dziś dokonałam zamiany na akwaria (super okazja mi się trafiła :D ) i teraz mam 70L i 100L.

1. Czy Brzanki Purpurowe mogę trzymać z Gertrudkami? Bo słyszałam, że Proporczykowce z Kap Lopez moga je pożreć, ponoć (prawda czy fałsz?).

2. Czy Barwniaki mogę trzymać z P. z Kap Lopez lub Brzankami Purpurowymi?

3. No i czy Brzanki P. Lub Kap Lopez mogę trzymać z krewetkami Babaulti i z Gupikami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 l za małe na proporczykowce.

Brzanki akwa minimum 100 cm długości.

:shock:

Proporczykowce z Kap Lopez nadają się już do 25l.

 

1.Hmm nie miałem Brzanke Purpurowych, więc nie wiem.. Chodź myślę, że Brzanka z Proporczykowcem to nie jest dobre połączenie...

 

2.Myślę, że tak, ale czy twoje 100l ma długość akwarium 80cm?

 

3.Proporczykowce z Krewetkami nie. Gupiki z Krewetkami tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzanki Purpurowe skubią ogonki. Obgryzły ogonek samcowi Ramirezki, biedak chowa się cały czas. Dziś je wywożę do zoologika, niestety. Niewiele na ich temat w necie jest ale są wredne jednak.

Podjęłam decyzję:

Mam akwarium 70cm długie więc może Barwniaki Szmaragdowe, te już od 80l można trzymać i ponoć łagodniejsze są i akurat mają w moim zoologiku. A czy z nimi Gertrudki mogę wpuścić czy je zjedzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...