Skocz do zawartości

Świeżo po restarcie.


cub3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich,

 

Jestem świeżo po zrestartowaniu swojego zbiornika.

 

Zacząłem pechowo popełniając parę błędów.

 

Ale zacznijmy od nowa:

 

60X30X40 72L

 

Rośliny:

 

Riccia Fluitans

Java Moss

Hygrophila polysperma

Microsorium

Heteranthera Paskowana

Ludwiga Repens

Limnophila sessiflora

Pelia

Wąkrotka białogłowa

Creeping moss

Lotos tygrysi

 

Dekoracje: Korzeń, kamienie pokryte wgłębką i Pelią.

 

Planowana obsada:

 

Red Cherry, może kilka kirysów, kąsacze: Neon Innesa, Miedzik obrzeżony. Mam też bojownika samca, który żył przez 2 lata w małym zbiorniku w samotni, planuję dać mu szansę w ogólnym z resztą ryb i 2 samicami. Jak będzie rozrabiał z krewetkami to out:D

 

Filtr Kaskada FZN-2.

 

Podłoże: normalny żwir.

 

Nawożenie:

EasyLife ProFito

EasyCarbo - jak na razie

 

Sole czyste:

K2SO4

Chelat żelaza Forte - jeszcze nie użyłem

KH2PO4

 

Testy paskowe EasyLife 5 in 1

Test na PO4 ZooLek

Test na Fe ZooLek

 

Woda:

 

90% kranówa (Warszawa Muranów)

10% woda destylowana

Dziś jest drugi dzień od założenia.

Rano dodałem K2SO4, aby mieć około 12 mg/l

Parametry:

 

pH 7,5-8

KH 10

GH 8,5

NO2 0

NO3 10

 

Planuję podmianę raz w tygodniu 20% objętości - 90%:10% z destylowaną.

 

Oświetlenie: zaczynam od 5 godzin na dobę. Gro-LUX 24W + jakaś zwykła NARVA 15W.

 

Problem, jaki zauważyłem, to kożuch bakteryjny oraz kilka odrobinę marniejących liści lotosu, ale to pewnie objaw świeżo po posadzeniu i założeniu nowego zbiornika.

 

Proszę Was o jakieś rady, wskazówki dotyczące chemii wody.

 

Chodzi mi o to, jak często i które makro podawać znam niby dawkowanie, ale prosiłbym o parę słów:)...co z potasem, czy już dodać fosfor, co z żelazem...W co się jeszcze ew. zaopatrzyć, co pominąłem. Nie chcę zrobić jakiegoś głupiego błędu, a wiem, że są nieuniknione, ale lepiej zapobiegać:)

 

Załączam również zdjęcie nowo powstałego zbiornika, przepraszam za jakość, robiłem z telefonu...

 

Będę bardzo wszystkim wdzięczny za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest termometr HAILEA - zapłaciłem jakieś 30 zł w Diskus ZOO. Polecam. Bardzo dokładny co do 0,1 'C.

Grzałki nie mam jak przesunąć bo wyjście na kable mam z tej strony.

Limnophila już zaraz zaraz do podcięcia:) Dam jej na razie troche zapuścić korzenie:)

Odnośnie nawożenia - jakieś rady? Sam potas + Co2 w płynie + nawóz Profito starczy jak na start? Jak później z makro?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Was o jakieś rady, wskazówki dotyczące chemii wody.

 

Chodzi mi o to, jak często i które makro podawać znam niby dawkowanie, ale prosiłbym o parę słów:)...co z potasem, czy już dodać fosfor, co z żelazem...W co się jeszcze ew. zaopatrzyć, co pominąłem. Nie chcę zrobić jakiegoś głupiego błędu, a wiem, że są nieuniknione, ale lepiej zapobiegać:)

 

 

Przypominam czego dotyczy temat. Więc nie pisać, że termometr widać. Jeżeli autor będzie chciał się pochwalić akwarium to odpowiedni temat proszę założyć w galerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie dosyć ostrożnie z fosforem, kiedyś przedawkowałam i efektem była plaga sinic, ważny jest bodajże stosunek fosforu do azotu, ten ostatni możesz podnieść stosując KNO3, jednak po wpuszczeniu ryb z azotem ani fosforem nie powinno być większego problemu.

Jeśli chodzi o krewetki, to nie tylko samiec bojownika może mieć na nie chętkę, zresztą jak jest stary to już pewnie i leniwy, ale samice mogą dać im nieźle popalić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Was,

 

Mam pytanie:

 

Woda w akwarium jest lekko mleczna, niekrystaliczna.

 

Parametry są ok, podaję potas i EasyCarbo.

 

Na powierzchni wody jest cały czas kożuch.

 

Widać niedobory - np. Wąkrotka jest blada, rotali odpada kilka liści, micranthemum zwijaja się liście do środka.

 

Kupiłem nawóz samoróbkę od użytkownika Romster2, pewnie wszyscy dobrze znacie:) i czekam niecierpliwie, aż będę mógł go użyć - użytkownik radzi dopiero po miesiącu.

 

Co zrobić z mleczna wodą?

 

Jakieś porady poza tym?:)

 

Dziękuję wszystkim za poprzednie porady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...