Skocz do zawartości

robaczki i ślimaczki


panikermitowa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam. mam dwa pytania. a mianowicie:

1.dziś rano w akwarium zauważyłam małe, białe robaczki, mające ok. 2-4 mm, pływające w akwarium, oraz przyczepione do kotnika z małymi rybkami. powstały w przeciągu jednej nocy. ponadto w nocy zdechła jedna, dość stara rybka, a woda zmętniała (chociaż to prawdopodobnie dlatego, że filtr się zatrzymał).

czym są tajemnicze robaczki? czy stanowią one zagrożenie dla moich ryb? jak się ich pozbyć?

no i pytanie 2:

mam nieustający problem ze ślimakami. wychodzą zazwyczaj, gdy filtr pracuje słabiej. regularnie są zdejmowane i wysysane przy wymianie wody rurką. nawet wymiana roślin i kamieni, oraz dokładne wyczyszczenie nie pomogły się ich pozbyć.

czy jest jakiś skuteczny sposób na nie?

 

przepraszam, jeżeli powtarzam temat :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powtarzasz...

na oba pytania są już odpowiedzi na forum.

1. prawdopodobnie wypławki. praktycznie nie do pozbycia się. restarty są nieskuteczne. wypławki same przychodzą i odchodzą. ewentualnie jeśli pasuje do obsady to bojownika można wrzucić i on je zje.

2. ślimaki. trudny temat. pozbycie się na zasadzie wyławiania jest bardzo trudne. sposób skuteczny to ślimak jedzący ślimaki (on się nie rozmnoży) lub bocja jeśli zbiornik jest dla niej odpowiedni.

 

chcesz poczytać więcej to spisz w "szukaj" ślimak lub wypławki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powtarzasz...

na oba pytania są już odpowiedzi na forum.

1. prawdopodobnie wypławki. praktycznie nie do pozbycia się. restarty są nieskuteczne. wypławki same przychodzą i odchodzą. ewentualnie jeśli pasuje do obsady to bojownika można wrzucić i on je zje.

2. ślimaki. trudny temat. pozbycie się na zasadzie wyławiania jest bardzo trudne. sposób skuteczny to ślimak jedzący ślimaki (on się nie rozmnoży) lub bocja jeśli zbiornik jest dla niej odpowiedni.

 

chcesz poczytać więcej to spisz w "szukaj" ślimak lub wypławki

sam miałem wypławki, tworzą się wtedy jak dajesz rybą pokarm żywy/mrożony i nie jest zjedzony do końca ja w moim przypadku zastosowałem tygodniową głodówkę i wypławki zniknęły na zawsze ;)

Rybą generalnie nic nie robią gorzej jeśli chodzi o narybek/ikre wtedy są niebezpieczne dla nich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam miałem wypławki, tworzą się wtedy jak dajesz rybą pokarm żywy/mrożony i nie jest zjedzony do końca ja w moim przypadku zastosowałem tygodniową głodówkę i wypławki zniknęły na zawsze ;)

 

niestety to nie do końca prawda. właściwie nikt nie udowodnił do tej pory skąd naprawdę biorą się wypławki. żywe jedzenie faktycznie może być jednym z powodów ale na 100% nie jedynym i najważniejszym. ja nigdy nie dawałam żywego jedzenia a wypławki miałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na ślimaki to tylko Bocje ... tak się ich pozbyłem w moim aqwa.

 

Mam jednak pytanie. W drugim aqwa gdzie są krewetki pojawiły się nie te miałem wijące się robaczki tylko małe wielkości 0,5mm - 1mm szybko pływające owalne. Najczęściej trzymają się szyby. Poza tym na szybie jest pełno pęcherzyków takich twardych. Oczywiście nie są to jaja ślimaka :)

Patrzyłem na to pod mikroskopem i wyglądało jakby na przodzie miało odnuża do pływania, kolor zielonkawy i widać było jak coś wewnątrz dygotało.. miał ktoś możne coś takiego. Nie wiem co oznacza pojawienie się tego.

Przeszukiwałem internet ale ciężko coś znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...