Skocz do zawartości

Test Co2 JBL Proszę o pomoc


antyradar1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam właśnie zamontowałem stały test JBL CO2/PH http://www.aquaflor.pl/product.php?id_product=136

I tak się zastanawiam dlaczego nic nie piszę o dodawaniu wody do testu, wszystko robiłem zgodnie z instrukcją.

Czy dobrze wykonany jest ten test ?

Jest napisane aby wlać 35 kropel preparatu i włożyć odpowiednio do zbiornika, preparat jest ciemno niebieski a takiego koloru nie ma nawet na skali w związku z tym według koloru jest 0 co2 a dodaję easy Carbo od 10 dni

Czy ktoś spotkał się z tym testem ?

Pozdrawiam Grzegorz

a dokładnie taki test http://www.jbl.de/de/aquaristik-suesswa ... -permanent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EC to nie co2!!!

Tym testem zmierzysz tylko poziom co2 w wodzie,podając easy carbo on nic nie wskaże bo EC nie zaopatruje wody w dwutlenek.

Musisz mieć butle lub bimbrownię.

Aha a ja myślałem że to jest to samo, mam butle tylko problem z nabiciem koło Gliwic jest bieda jeżeli chodzi o takie rzeczy.

Bardzo proszę jeszcze o pomoc w zmniejszeniu pH w akwarium ?.Zbiornik 180l. restart 10 dni temu z roślinami codziennie podaję Easy Carbo i inne nawozy Aqua Art Macro Green, Classic, mam jeszcze Ferro +, K + tych 2 nie podaje jeszcze ale moim roślinom chyba tego brakuję.

Dzisiaj zrobiłem test kropelkowy z zoolek a tu lipa ponad 8 na skali, zrobiłem 3 róznymi paskowymi to około 7- 7,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...