Skocz do zawartości

Dziwne glizdy


shaniqa10
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy był restart?

Dodawałaś jakieś nowe roślinki, rybki, cokolwiek?

To pierwszy raz jak się pojawiły?

restartu nie było jak tylko założyłam akwa czyli 8 mies. temu :)

roslinek nie dodawałam i rybek tez niczego :)

jak teraz sie zastanawiam to juz wczesniej były ale tylko ze 4 i bardzo małe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie takie sie robią jak zbiornik jest świeży i przeważnie przy wylocie filtra na ścianie... ale co to jest? nie wiem... wiem, że jak to odłowiłem kiedyś z ciekawości i dałem do odlanej wody z akwa do słoika to za 2 tygodnie z tego były robale :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz juz wiem ze i u mnie to było!! cala przednia szyba!!

 

pojawilo sie po podmianie wody i nowych roslinkach!

wygladaly jak takie male biale wloski co wieja na wietrze

 

 

 

patrzylam teraz i nie ma juz ich :) ale przypominam sobie ze zbrojnik (ten duzy) ostatnio siedzial na szybie caly czas!

 

tutaj znalazłam opis na pułapke na te wypławki;)

http://www.bojownik.pl/index.php?showtopic=4481&hl=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłam sposob na łapanie tego..

Kroimy drobno mięso, wkładany w bandaż, i zawieszamy "jak worek treningowy" w akwa na kilka godzin.

Wypławki jedzą mięso, o ile mnie pamięć nie myli, więc napewno skuszą się na przynętę..

 

Sposób identyczny, co do ogórka i niechcianych ślimaków ; )

 

Nie probowałam go.:) Można też wpuścić welona, który przy braku innych pokarmów zjada właśnie te paskudy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak naprawdę nie udowodniono od czego wypławki się pojawiają. są oczywiście różne teorie ;) wypławki są praktycznie nie do wytępienia. nawet restarty zwykle okazuja się daremnym trudem. zwykle znikają same równie nagle jak się pojawiają. z tym mięsem to nie wiem czy bym zaryzykowała, ale wiem na 100% że wypławki to przysmak bojownika :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

są. były. i będą

to jak walka z wiatrakami,

u mnie zauważyłem je w małym akwarium z narybkiem skalara - usuwałem mechanicznie z szyby żyletką a jak dupstewka podrosły to dokończyły dzieła i już nie ma wypławków. Z tego co kiedyś czytałem pojawiają się nowych, jeszcze nie zrównoważonych zbiornikach a potem zanikają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...