Skocz do zawartości

Dziwne pytanie (Microrasbora galaxy)


kamil6969
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie wiem gdzie, więc tutaj zakładam temat. Jakieś 3 tygodnie temu założyłem 30L krewetkarium. Przed wpuszczeniem krewetek (dokładnie 11 dni temu) wpuściłem do tego zbiornika 5szt Microrasbora galaxy wyłowione z mojego akwa 200L z zupełnie innymi parametrami wody:

-w 200L: temp 26 stopni 24/h , ph około 7, GH powyżej 14 stopni d, KH 0-3 stopni d, NO3 około 100 mg/l, NO2 0

-w 30L: temp zmienna od 22stopni rano do 25 stopni (bez grzałki, temperaturę daje TYMCZASOWA zwykła żarówka 40W), ph 6,4 ; NO3-0 ; NO2-0 ; GH około 7 stopni d ; KH 0stopni d

 

Z powodu płochliwości rybek nie przyglądałem im się za bardzo, tym bardziej pod względem zachowań, kształtów brzucha itd... Dzisiaj przy obserwacji akwa dostrzegłem maluśkie "coś" przypominające rybki:P Przeźroczyste, widać malutkie oczy, długość niecałe 5mm... Zdjęcia niestety nie zrobię, bo nie mam takiego sprzętu..

Ktoś mi powie czy to poprostu zwykły nieproszony gość w nowo zakładanym akwarium (pasożyt) czy może rozmnożyły mi się moje galaxy?? Jeśli to drugie to co teraz robić żeby to przetrwało (jak narazie widziałem jakieś 3-4 szt tego "czegoś") ?:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma w tym nic dziwnego większość dojrzałych ,prawidłowo karmionych ryb podejmuje tarło po większej podmianie wody(inaczej mówiąc redukcji azotanów i fosforanów )ba z doświadczenia piszę że te parametry są ważniejsze od parametrów twardości wody ,która jeśli nie spełnia normy dla gatunku bynajmniej nie zatrzymuje tarła tylko komplikuje rozwój i wylęg ikry).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj widziałem 3szt. a dziś widzę już tylko jedną... Mam nadzieje że się poprostu pochowały a nie zostały zjedzone lub poprostu zdechły... I mam też nadzieję że będzie tego więcej niż tylko 3 szt. Jakieś porady jak postępować? Kupiłem pokarm "First Bites" firmy Hikari...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...