Skocz do zawartości

Identyfikacja trzech roślin


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj zakupiłem trzy nowe roślinki do swojego akwarium, lecz nie znam ich nazw. Chciałbym was prosić o pomoc w ich identyfikacji. Z pięciu roślin jakie pojawiają się na zdjęciach wiem jedynie, który to nurzaniec oraz mech jawajski. Pozostałe trzy nie wiem jak się nazywają.

 

Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam ;)

post-12518-1368516772078_thumb.jpg

post-12518-13685167721167_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gurolsky folklor, na pierwszym zdjęciu to na pewno nie nurzaniec. Zdjęcie słabej jakości, ponieważ przybliżałem. Trudno mi powiedzieć czy to ophiopogon japonica czy lilaeopsis brasilensis, ponieważ to bardzo podobne rośliny.

 

W załączniku dodaję zdjęcie z tyłu trzeciej rośliny.

post-12518-13685167722511_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to kryją się tym, że sprowadzają również rośliny do terrariów. Z reguły są one zaznaczone na metce [t]. Większość ludzi tego nie zauważa. Przewertuj temat roślin pseudoakwarystycznych. Pisałem tam jak rozróżnić od razu czy roślina jest akwariową czy nie. Są niektóre cechy charakterystyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten doniczkowiec, to prawdopodobnie Calathea. Tak jak już tu napisano, często zdarza się, że w zoologach robią z ludzi wała i wciskają rośliny doniczkowe, a koronnym tego i częstym przykładem jest właśnie Kalatea, choć o zgrozo, na własne oczy widziałem jak typ ze sklepu wciskał niedoświadczonej osobie Scindapsusa, który był wetknięty w żwir w sklepowym akwarium. Koszmar !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tę roślinę wyrzucić z akwarium? O dziwo od piątku jest w akwarium i jak na razie nie widać żadnych oznak choroby tej rośliny, więc może w wodzie nie jest jej tak źle. Co wy o tym sądzicie?

Jeźeli jest to faktycznie roślina doniczkowa, a potwierdzało by to większość powyższych opinii, to środowisko wodne na pewno nie jest jej naturalnym siedliskiem. Oczywiście roślinka będzie męczyła się przez jakiś czas i może nie padnie z dnia na dzień, ale jak na mój gust trzymanie jej w akwarium to dość kiczowaty pomysł, tak jak zamek, płetwonurek itd...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Roślinę, którą uznaliście za doniczkową wyrzuciłem z akwarium i dałem do ziemi w doniczce. Po niecałych 2 dniach cała się pozawijała, a w akwarium była 5-6 dni i nie zmieniła praktycznie wyglądu. Więc raczej nie była doniczkową. Trochę szkoda, że ją wyrzuciłem, bo prezentowała się naprawdę dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...