Jump to content

Ustawienie sprzetu


Recommended Posts

Witam!

 

Zastanawiam się jak ustawić deszczownicę i kostkę lipową (od bimbrowni) w akwarium? Deszczownicę umieszczę zapewne po lewej stronie na tylnej sciance, pytanie ile cm nad powierzchnią powinna być, a może równo z linią wody? Gdzie wtedy ustawić kostkę, pod nią czy w zupełnie innym miejscu? No i pytanie czy do 128l zrobić 1 czy 2 bimbrownie (dodatkowo będzie podawane co2 w płynie).

Link to comment
Share on other sites

W kwestii ustawieniu sprzętu - bez przesady mogę powiedzieć, że deszczownię, wylewkę drugiego kubełka i inne pierdoły ustawiałem kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt razy - obecnie mam sporo roślinności pływającej, pistii, limnobium, do tego jest salwinia i wąkrotka, na powierzchni kładzie się też nurzaniec - ustawienie wylewów aby nie "zamiatało" mi roślin po powierzchni nie jest łatwe, dojdziesz do idealnego ustawienia metodą prób i błedów, idealna cyrkulacja to nie tylko optymalne natlenienie i rozprowadzenie CO2, to także higiena zbiornika poprzez zmiatanie kupek i śmieci.

Próbuj, testuj, ustawiaj.

Link to comment
Share on other sites

No właśnie to chyba najlepszy sposob, chociaż na początek rzucę kostkę na trawnik z przodu zapewne aby obserwować czy wszystko ok.

 

Edit:

 

 

To od razu aby nie zakładać nowego tematu zapytam, gdzie można kupić wodę ro w Warszawie? Zapewne w sklepach jak Leclerc będzie?

 

 

Kahl: 6.2. Jeżeli czas od napisania ostatniego postu nie przekracza 24h, oraz nie został on poprzedzony postem innego użytkownika, należy używać opcji „edytuj”.

Link to comment
Share on other sites

Deszczownię po lewej u góry a kostkę na dole, pobawisz się troche i zobaczysz jak najlpiej :).

 

Kahl: a to już drugi post z taką sobie pisownią.. :roll:

- zdania zaczynamy z wielkiej litery,

- stosujemy interpunkcję oraz polskie znaki diakrytyczne.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...