Skocz do zawartości

120l Oświetlenie


Grazia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i z góry przepraszam ,ale czytając posty po prostu zrobiłam się już zielona nie pojmuje tych skrótów (k 6500) czy inne jakieś symbole po prostu proszę o doradę konkretnie nazwę żarówki i jakiej mocy do mojego akwarium 120l średnia ilość roślinek ale wciąż dokupuje.

dzięki wielkie :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do akwarium słodkowodnego są świetlówki od 6500K do 10000K ( K to barwa świetlna ).

Poszukaj na allegro, w sklepie zoologicznym swietlówek które zmieszcza się w twoją obudowę, zmierz miarą i bedziesz wiedziała ile musi mieć cm.

Koniecznie napisz czy t5 czy t8.

Zależy ile masz już światła w watach, wtedy będziemy mogli Ci pomóc dobrać oświetlenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest tak są 2 świetlówki długość 60 cm

ale jakie t nie wiem są 2 startery wcześniej miałam zwykłe świetlówki wymieniłam na SYLVANIA 18w grolux ale jakoś wydawało mi się ciemno a roślinki nie rosną i gniją chwilowo dałam zwykłe świetlówki 2x 18w,

I jeszcze jedno pytanko czy też polecicie jakieś dzienne i do roślin czy to bez znaczenia :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak maja 60cm (dokładnie 59cm) to t8 ,ja mam w swoim akwarium z tylu sylwanie grolux a z przodu aquastar (tylko wersje t5) i roślinki pięknie rosną,ryby tez super wybarwione i tobie bym polecał te same świetlówki tylko pamiętaj ze świetlówka z czasem sie niszczy i trzeba ja wymienić (średnio rok-dwa lata)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci poroponował dokupić statecznik elektroniczny na 2x8W T5 i do tego jakieś świetlówki T5 ofc. 2x8W np.http://allegro.pl/listing.php/search?st ... ory=0&sg=0

I byłby spoko.

Chyba że chcesz łatwiejszy sposób, to kup oprawkę do żarówki gwint E27 do tego żarówke enegrooszczedną z 30W np. Philips Tornado i tyle.

I jeszcze jedno pytanko czy też polecicie jakieś dzienne i do roślin czy to bez znaczenia :oops: możesz bardziej sprecyzować to pytanie bo nie bardzo wiem o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kierując się twoją wypowiedzią są też świetlówki nocne ?

Światło na noc się wyłącza, chyba że ma się lekkie nocne, żeby przypominało to naturalne zjawisko w jeziorach od księżyca itp.

A dzienne to wszystkie inne używane normalnie w dzień, czyli to co masz w pokrywie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Czyli kierując się twoją wypowiedzią są też świetlówki nocne ? "

 

to mogłes sobie darowac takiej ciemnoty to ja nie posiadam poprostu myślałam że te które są na rośliny mają inną barwe jak świecą na rybki inną wydaje mi się że po to jest forum aby pytać ,widać ja nie posiadam takiej wiedzy jak ty ,ale dzieki za odpowiedz pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Czyli kierując się twoją wypowiedzią są też świetlówki nocne ? "

 

to mogłes sobie darowac takiej ciemnoty to ja nie posiadam poprostu myślałam że te które są na rośliny mają inną barwe jak świecą na rybki inną wydaje mi się że po to jest forum aby pytać ,widać ja nie posiadam takiej wiedzy jak ty ,ale dzieki za odpowiedz pozdrawiam

Przepraszam że Cie uraziłem, jednak nie o to mi chodziło, zle mnie zrozumiałas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi firmami to wg mnie pic na wode. Możesz miec nawet osram z castoramy 6500K i też bedzie dobrze.

Ja sam mam 1x15W sun glo oraz zwykła energooszczędna i zielsko rośnie.

Jak dasz te świetlówki to będziesz miała 0,45W/l, dobierz do tego oświetlenia jakieś roślinki i powinno hulać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki za pomoc

pozdrawiam :mrgreen:

Edit:

 

witam ponownie ,czy znacie teświetlówki o nazwie RESUN

http://akwamaniak.pl/swietlowki-zarniki-c-27_97.html chcąc kupić dzisiaj świetlówke 24w na roślinki powiedzieli mi że tylko są 20 w o tej długości czyli 60 cm że mocniejszej na roślinki o tej długości nie kupie :-(

 

Andrerw: Regulamin 6.2. Jeżeli czas od napisania ostatniego postu nie przekracza 24h, oraz nie został on poprzedzony postem innego użytkownika, należy używać opcji „edytuj”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grazia bo ty chyba nie rozumiesz.Im więcej świetlówka ma W tym jest dłuższa.Nie możesz dać do swojego statecznika innych świetlówek jak 24w.

Ostatnio czytałem ze są zamienniki świetlówek t8,czyli produkowane sa świetlówki t5 (o mocy t5) ale o wymiarach t8 tak żeby weszły w statecznik.Ale musiałabyś się kogoś zapytać bo ja się aż tak dobrze w tym nie orientuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzrost roślin nie zależy tylko od światła. Potrzebujesz żyzną glebę, nawóz, co2 no i światło, więc nie zdenerwuj się jak nie będzie śmigać jak chcesz. W akwarystyce trzeba cierpliwości, każdy przez to kiedyś przechodził i uczył się na błędach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...