Skocz do zawartości

nowe oswietlenie i filtr - problem


zolwik29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako ze dojechały testy i pierwszy raz je robiłem proszę o poradę co robić dalej:

akwarium 112l

oświetlenie 0,5W/l grolux i aquastar

filtr zew założony z 2 tyg temu wraz z oświetleniem.

Żwir rzeczny + crypto plant.

świecę 10h

Tak jest teraz - bez nawożenia podaje tylko Co2

Ph 7,5

Kh 16

GH 22

No2 zero

NO3 15

PO4 1,7

jako iż bylem i może nadal jestem wtajemniczany w akwarystykę, a błędem moim było nawożenie Easy Life Pro Fito tylko bo bylem przekonany iż dobrze robię + nowe oświetlenie i filtr = glony + widoczne niedobory na liściach bo makro nie podaje bo jeszcze nie wiem ile i czego....

Dziekuję z góry za zrozumienie i pomoc.

Glony zidentyfikowane to :

krasnorosty + compsopogon + małe nitki zielone długosci ok 3mm + zielenice przy dnie akwarium na szybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za rozpoznanie.... I tu rodzi się kolejne pytanie czy to ma być Fe jako osobna sol czy może można podawać żelazo poprzez mikro Easy Life Profito (takie posiadam) lecz nie zacząłem tego specyfiku jeszcze używać. Jeśli jako sól to jak z dozowaniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu zacząłem podawać POTAS, zaobserwowałem już lekkie zmiany w tempie wzrostu. Od przyszłego tygodnia chce zacząć podawać prócz K2SO4 KH2PO4, MgSO4x7H2O i KNO3 + Pro Fito tylko zastanawiałem się jak z tym żelazem. Bo stare liście maja takie jakby brązowe końce i jakby połamane były i jakby ciemniały. :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roślinka po prostu gnije jak kolega wyżej napisał możesz podawać ten preparat, ale podawaj też osobno fe najlepiej większe ilości, a potem przejdziesz do normalnych dawek. Roślina nie wygląda aż tak źle podawaj fe i będzie git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...