Jump to content

Pielęgniczka kakadu rozmnożyła się i co teraz? Ryby atakuja


kukiz18
 Share

Recommended Posts

Witajcie miałem w akwa 2 pielęgniczki kakadu, nie wiem który samiec a która samica, ale zostawiłem akwa na 2 dni. Przyjeżdzam a tutaj jedna kakadu nie zyje a druga pływa w rogu i broni malutkich młodych które teraz pływają kolo niej. Co teraz zrobi? boje sie że inne ryby pożrą młode. Jak mam ją odłowić z młodymi?? Mam w akwa skalary, molinezje, neony.

Link to comment
Share on other sites

Trzeba postarać się by całe stadko młodych (bez rodzica) zgarnąć do siatki ale nie wyciągać z wody tylko podciągnąć brzeg siatki nad poziom wody następnie podłożyć miskę tak by młode nie utraciły kontaktu z wodą i wtedy razem z miską i siatką wypuszczamy je w drugim zbiorniku.Druga opcja którą stosowałem dająca 90% przeżycia przy wyłapywaniu to ściągnięcie młodych wężem.

Link to comment
Share on other sites

a co potem? nie mam osobnego zbiornika

moge je dac do jakiegoś pojemnika plastikowego i zanużyc w akwa? tak zeby woda byla tej samej temp? Tylko ze ta woda będzie stała. Co robić dalej?

Widzę,że nie jesteś przygotowany na odchów narybku ikrzaków więc lepiej odpuścić,takie rozwiązane jak piszesz nie pomoże.

Narybek przez przynajmniej pierwsze dwa trzy tygodnie wymaga optymalnych parametrów wody,dobrych warunków tlenowych,częstego podawania odpowiedniego pokarmu, w małym naczynku podwieszonym w akwarium zapewnisz im tylko odpowiednią temperaturę a to za mało.

Link to comment
Share on other sites

Ok, wiec tak, kakadu odłowione wężykiem, wszystkie żyją. Robię kotnik, ucinam z butelki połowę. Robię minimalne dziurki rozgrzaną igłą. podwieszam w akwa.

 

Kotnik zrobiony, pływają tam same młode, dałem niedaleko wylotu filtra. Nie stosuje napowietrzania. Może powinienem dać w okolice kotnika kamień napowietrzający? Co z samicą? dać ją do młodych? Czym karmić młode. Ogólnie co robić aby przeżyły.

Link to comment
Share on other sites

Dobra, zrobiłem tak, uciąłem połowę butelki 1,5l po napoju i podwiesiłem w akwa. W butelce igłą porobione dziurki, wylot filtra ustawiony w kierunku butelki w nadziei na delikatny ruch wody w butelce. Pod butelką kamień napowietrzający. Nie mam co dać jeść. Na razie odłowiłem same młode i rozkruszyłem na pyl suchy pokarm. Wsypałem im do butelki. Bylem dziś w zoologu pytać o pokarm, gość dał mi artemie i kazał hodować w butelce ale nie wiem czy to dobry pomysł, co mogę im dać jeść innego? Może jest coś gotowego?

Michał84:Pisownia!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...