Skocz do zawartości

Pielęgniczka kakadu rozmnożyła się i co teraz? Ryby atakuja


kukiz18
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie miałem w akwa 2 pielęgniczki kakadu, nie wiem który samiec a która samica, ale zostawiłem akwa na 2 dni. Przyjeżdzam a tutaj jedna kakadu nie zyje a druga pływa w rogu i broni malutkich młodych które teraz pływają kolo niej. Co teraz zrobi? boje sie że inne ryby pożrą młode. Jak mam ją odłowić z młodymi?? Mam w akwa skalary, molinezje, neony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba postarać się by całe stadko młodych (bez rodzica) zgarnąć do siatki ale nie wyciągać z wody tylko podciągnąć brzeg siatki nad poziom wody następnie podłożyć miskę tak by młode nie utraciły kontaktu z wodą i wtedy razem z miską i siatką wypuszczamy je w drugim zbiorniku.Druga opcja którą stosowałem dająca 90% przeżycia przy wyłapywaniu to ściągnięcie młodych wężem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co potem? nie mam osobnego zbiornika

moge je dac do jakiegoś pojemnika plastikowego i zanużyc w akwa? tak zeby woda byla tej samej temp? Tylko ze ta woda będzie stała. Co robić dalej?

Widzę,że nie jesteś przygotowany na odchów narybku ikrzaków więc lepiej odpuścić,takie rozwiązane jak piszesz nie pomoże.

Narybek przez przynajmniej pierwsze dwa trzy tygodnie wymaga optymalnych parametrów wody,dobrych warunków tlenowych,częstego podawania odpowiedniego pokarmu, w małym naczynku podwieszonym w akwarium zapewnisz im tylko odpowiednią temperaturę a to za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wiec tak, kakadu odłowione wężykiem, wszystkie żyją. Robię kotnik, ucinam z butelki połowę. Robię minimalne dziurki rozgrzaną igłą. podwieszam w akwa.

 

Kotnik zrobiony, pływają tam same młode, dałem niedaleko wylotu filtra. Nie stosuje napowietrzania. Może powinienem dać w okolice kotnika kamień napowietrzający? Co z samicą? dać ją do młodych? Czym karmić młode. Ogólnie co robić aby przeżyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zrobiłem tak, uciąłem połowę butelki 1,5l po napoju i podwiesiłem w akwa. W butelce igłą porobione dziurki, wylot filtra ustawiony w kierunku butelki w nadziei na delikatny ruch wody w butelce. Pod butelką kamień napowietrzający. Nie mam co dać jeść. Na razie odłowiłem same młode i rozkruszyłem na pyl suchy pokarm. Wsypałem im do butelki. Bylem dziś w zoologu pytać o pokarm, gość dał mi artemie i kazał hodować w butelce ale nie wiem czy to dobry pomysł, co mogę im dać jeść innego? Może jest coś gotowego?

Michał84:Pisownia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...