Skocz do zawartości

Zdychanie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, jak to się dzieje, że niektóre ryby gdy umierają pływają brzuchem do góry a inne maja jakieś drgawki, że skaczą po dnie zarywając w podłoże. Inne są całe białe i opadają na dno inne kolorowe i dryfują na powierzchni, a jeszcze inne po prostu płyną i nagle umierają.

Może mi ktoś wytłumaczyć od czego to zależy i dlaczego zdychają tak dziwnie?

Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak leża na dnie to znaczy ze zdechły dawno i jeszcze jak są bałe to już w ogóle. a jak rzucają sie na wszystkie strony to znaczy ze jeszcze walczą o życie zeby ich nie wywróciło brzuchem do góry. a to czy sa blade czy kolorowe to chyba nie zalezy od niczego. Czesto ryby przed śmiercią zaczynaja sie chować pokładać na dnie. No to juz tak poprostu jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z moich obserwacji (a na początku to zdychała mi przynajmniej jedna ryba dziennie) zauważyłem że ryba jak się źle czuje to pływa przy powierzchni wody vchyba po to żeby łatwiej miała oddychac ale tak do końca to nie wiem, potem stopniowo schodzi na dno aż zdycha z czasem jednak martwa ryba wypływa na powierzchnię. wiem że to prawda bo jaak już byłem załamany tym moim zdychaniem ryb i nawet nie za bardzo chciało mi się je wyciągac to czekałem bo na drugi dzień już na 100% była na powierzchni i nie musiałem zamaczac rąk żeby ją wyciągnąc. na szczęście ich umieralnośc się już skończyła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...