Skocz do zawartości

Tiger Red ciąża.


Rekomendowane odpowiedzi

Zakładając dziś mini Krewetkarium i przekładając zwierzątka zauważyłem u jednej z nich mnóstwo żółtych jajeczek. Jestem troszkę zdezorientowany, szukałem czytałem na różnych stronach ale nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania:

 

1. O co chodzi w tym, że zajadając się glonami krewetka wyciąga sobie po kolei jajeczka obkreca łapkami i z powrotem wkłada? :| Czy to jakiś sposób odżywiania jajeczek? Czy metoda selekcji?

 

2. Mam filtr AquaEl Fun Mini a jak wiadomo młode krewetki są wielkości muszek... Czym zakryć wlot filtra tak by jednak ściągał brud ale nie zasysał młodych? pończocha niby ok, ale przez nią raczej brud nie przejdzie... Ktoś kombinował z gazą opatrunkową?

 

3. Teoretycznie młode należy karmić planktonem, ale czy dostateczna ilość pływającego pyłku z pokarmu i glonów na roślinkach wystarczy?

 

4. Czy white Pearl może się krzyżować z Tiger Red? Bo nie wiem czy się cieszyć z przyszłych Tigerów czy z nijakich krewetek nadających się na jedzenie dla ryb...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

White Pearl z Tiger się nie krzyżuje, więc spokojnie. A z tym mieszaniem jajeczek chodzi o to, że krewetka dzięki temu skutecznie je napowietrza. Młode jedzą to samo co dorosłe krewetki, więc wystarczą im resztki pokarmów. Do filtra możesz włożyć watę perlonową jak nie chcesz tej pończochy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...