Skocz do zawartości

Problem


multikropka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem tu nowy ale myślę ze mogę liczyć na Waszą pomoc

Postanowiłem znów rozpocząć akwarystyke i wyciągnałem akwarium, które stało najpierw w garażu później w mieszkaniu ( około połtora roku ), spytałem się faceta w akwarystycznym czy trzeba odnowić silikony w takim oto akwarium http://www.majesticaquariums.com.au/Pro ... nk-60lt-24

Odpowiedzial ze jesli nie mialo dostepu do słonca to nie bedzie potrzeby jedynie moge zalac woda i sprawdic czy nie leci. Tak zrobilem i pod dobie nie było widać śladu wody, jednak kiedy zagospodarowałem akwarium zauwazyłem ze na łączeniu szyb w jednym z dolnych rogów jest delikatny przeciek.

 

Proszę o pomoc i ewentualne wskazówki jak rozwiązać problem

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak to musisz opróżnić akwarium,oczyścić miejsce gdzie ciekła woda i dokładnie osuszyć.

Następnie w te miejsce po stronie wewnętrznej akwarium zalepić je sylikonem akwarystycznym

i pozostawić je do wyschnięcia przez ok. 48h w suchym i nie zbyt chłodnym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto Solucja na Twoje problemy:

 

Juwel Klej-Uszczelniacz Conexo

 

Jest to bardzo mocny klej-uszczelniacz hybrydowy, specjalnie przeznaczony do uszczelnienia i klejenia łączeń i fug jak również dekoracji akwarystycznych.

 

Umożliwia klejenie na mokro. Nie kurczy się i przylega do większości rodzajów wilgotnych powierzchni. Całkowicie bezpieczny dla roślin i zwierząt wodnych.

 

Kolor: czarny.

Zastosowanie: metal, szkło, drewno, beton i większość plastików.

Pojemność: 80ml

Cena:39 zł

 

Produkt sprawdzony przez akwarystę z innego forum, wynik pozytywny, można kleić pod wodą wszystko i ratować akwaria w czasie przecieku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że 60L akwarium z pokrywą będzie jednak dużo droższe niż klej.

Najtańsze można już kupić od 110zł.

 

Chodzi jednak o marne wymiary tego, które ma zostać sklejone, bo nadaje się najlepiej dla krewetek a nie ryb.

 

Daję tylko alternatywę pod rozwagę koledze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...