Skocz do zawartości

Karmienie narybku skalarów - czyszczenie dna kotnika


bombka124
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam jakiegoś "patentu" ponieważ główną przyczyną moich niepowodzeń w rozmnażaniu skalarów jest właśnie zaleganie np zdechłej, niezjedzonej artemii na dnie kotnika. Małe skalarki niestety lubią przebywać na dnie i próby odessania niezjedzonego pokarmu zawsze kończą się zassaniem kilku maluchów... Może ktoś wymyślił jakiś sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam podobny problem tyle ze mam 15l akwa do tego ale też jak karmie te skalary to pozniej ja chce oddesać w moim przypadku zółtko to też kilka skalarów.

 

Ja mam też inne pytanie. Bo co zrobić by filtr nie wciągał małych skalarów? bo miałem jakieś 60szt narybku co noc to rano mniej a na dnie nie leżą.

Co można zrobić? Zostało mi jakieś 40 szt i chciałbym je wychodować (mam nabywców)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaskada to zupełnie inna bajka niż wewnętrzny filtr gąbkowy ;)

Kaskada pochłonie narybek... Wewnętrzny filtr gąbkowy - próbowałem, ale on filtruje wodę nie zbierając nic z dna... za to zbiera żywą jeszcze artemię opadającą powoli na dno.

Myślę raczej o jakiejś drobniutkiej siateczce na całe dno umieszczonej ok 1 cm powyżej i wyciąganiu jakimś filtrem wody spod tej siatki... tylko oczka muszą być mniejsze od narybku ale na tyle duże, żeby syfki przez nie przelatywały. Coś w rodzaju filtra dennego... Strasznie drobny ten narybek skalarów... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużym problemem i u mnie jest czystość wody :( Pomimo podmian trudno o jej klarowność a moje skalarowe maluszki mocno przy dnie się trzymają i ciężko cokolwiek z dna ściągać!

 

Mam malutki kotnik - 15l akwarium. Grzałka,napowietrzanie i mały filtr - ale tak jak ktoś wyżej napisał on miesza wodę a niewiele czyści. A żeby nie wciągało mauchów do filtra (jeśli nie jest gąbkowy) można by zabezpieczyc czymś "dziurki" - gaza albo pończocha :)

Właśnie wypróbowuję tej wersji u siebie - zdam relacje.

Ale nadal zostaje to co na dnie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...