Skocz do zawartości

Rybki "lubiace" jasne oswietlenie


rybaczka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam akwarium 100x40x40cm, obsada kiryski, parka ramirez i pozostały mi ze starej obsady jeszcze 6 żałobniczek.

Chciałabym dodać do tego stado rybek, które "lubią" światło. Mimo, iż mam standardowe oświetlenie 2x30w obawiam się tego co już było wcześniej, czyli: rybki szaleją po akwarium dopiero po zgaszeniu światła. Jedynie kiryski cały dzień szaleją:)

Szukam w internecie i kompletnie zgłupiałam, żeby znaleźć takie rybki, które pasowały by pod wzgl.temp. itp.do istniejącej obsady.

Odpadają neonki, razbory, platki, gupiki - po prostu nie podobają mi się te rybki. Odpadają też bystrzyki, miałam już ich kilka odmian - "eksperymentowałam" z nimi i niestety zawsze kończyło się to ich oddaniem koledze, koleżance itp. bo podgryzały mi kiryski:/ albo może jest jakaś ich odmiana łagodniejsza? Zresztą w sklepach też widzę, że zawsze mają poobgryzane płetwy:/

Chciałabym ruchliwe rybki, nie "bojące się" światła.:/ Ma ktoś może jakiś pomysł?

 

 

Używaj polskich znaków i rozpoczynaj zdania z wielkiej litery.

mod.Evelyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się z rybami lubiącymi mocne oświetlenie.

Druga sprawa to Bystrzyki podgryzające Kiryski? Dziwne..

 

Napisz ile sztuk masz teraz poszczególnych ryb.

 

Przejrzyj te tematy i powiedź jakie ryby Ci się podobają i wybierze się coś odpowiedniego.

przykladowi-mieszkancy-akwarium-ok-20-35l-t19607.html

przykladowi-mieszkancy-akwarium-54l-72l-t41358.html?hilit=Przyk%C5%82adowi%20mieszka%C5%84cy

przykladowi-mieszkancy-akwarium-112l-128l-t32927.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecna obsada:

6 załobniczek,

8 kirysków panda,

2 pielegniczki ramireza.czy parka? nie wiem, bo na razie sa zbyt male. ale cos mi sie wydaje, ze beda to 2 samce:/

 

rozmyslam nad dodaniem:

- razbor espei, ale na pewno nie klinowych. szukam espei ale ciezko je dostac. jestem z okolic bielska.

- blyszczyka brylantowego - choc to bystrzyk:/ i boje sie powtorki z rozrywki.

zalobniczek nie chce, bo tylko siedza w miejscu:) jedynie po zgaszeniu swiatla plywaja akwarium.

- myslalam tez nad teczankami wernera - mialam je kiedys, jednak po 2 miesiacach zaczely mi padac jedna po drugiej i z tego co czytalam w internecie nie rzadko sie to zdarza.

 

niestety mialam bystrzyki ozdobne - podgryzaly kiryski:/, mialam tez fantoma czarnego to miedzy soba sie "gryzly". zreszta jak juz wczesniej wspomnialam baaaardzo czesto w sklepach bystrzyki tez maja poobgryzane pletwy.

 

 

Edit:

 

aaa podobaja mi sie baardzo brzanki. jaki gatunek brzanek moglabym trzymac z kiryskami i ramirezkami???

 

Edytuj posty i dbaj o pisownię.

mod.Evelyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja polecam Prystelki, ciekawe spokojne rybki i u mnie nie podgryzają płetw kiryskom.

Jeżeli ruchliwe rybki nie bojące się światła to najlepsze będą danio np. pręgowane.

Ciekawe są też zwinniki jarzeńce ale one nie przepadaja za mocnym oświetleniem, będą się chować w roślinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...