Skocz do zawartości

Dlaczego moje rybki zdychają ?


Rekomendowane odpowiedzi

Co jakis czas (okres 3-4 tygodni,nie zawsze regularnie) zdychają mi rybki .

O dziwo dotyka to te proste do utrzymania rybki,np.mieczyki,molinezje,a nie trudniejsze-np.skalary.

Może wiecie co jest tego przyczyną?

Wiem,że moja obsada to wielka `zupa rybna` i że moim rybkom w takim wypadku jest źle,ale trudno mi jest rozstawać się co kilka tygodni z moimi podopiecznymi.

 

Teraz jest:

 

LITRAŻ:140 l.

 

OBSADA:4 Neony Innesa,2 mieczyki Hellera,3 Molinezje Black Molly,1 molinezja osrousta,1 Gurami dwuplamisty,

,2 bystrzyki Pereza,3 Bystrzyki z Ekwadoru,4 żaglowce Skalar,4 miedziki,2 Hokejówki Amazońskie,2 Gurami marmurkowe,2 tęczanki,

 

OGRZEWANIE:Grzałka aquael 100w.;

 

FILTRACJA:Fitlr FAN-2 aquael;

 

PARAMETRY WODY:brak,nigdy robione nie były;

 

PODMIANA WODY:co 2 tygodnie 30% wody;

 

TEMPERATURA:ok.26 stopni;

 

EDIT:Właśnie zauważyłam,że mieczyki,molinezje pływają przy tafli wody i czerpią powietrze . Czy to coś oznacza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście chorych. Już doczytałem o filtrze.

To tak zacznij stosować podmiany przynajmniej raz w tygodniu, twój filtr jest dużo za mały na taki zbiornik, a ryb masz sporo. Przydało by się wymienić filtr lub przynajmniej dokupić jeszcze jeden taki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście chorych. Już doczytałem o filtrze.

To tak zacznij stosować podmiany przynajmniej raz w tygodniu, twój filtr jest dużo za mały na taki zbiornik, a ryb masz sporo. Przydało by się wymienić filtr lub przynajmniej dokupić jeszcze jeden taki.

właśnie umówiłam się z mamą,że kupię w okolicy 10-go nowy filtr (prawdopodobnie ten : http://allegro.pl/item568252867_filtr_u ... owosc.html),ale pyskowałam i powiedziała,że mi nie kupi :cry:

Właśnie miałąm taki pomysł z 2 filtrami,i żeby któremuś z filtrów zamontować deszczownicę,bo może być za duży prąd,ale nici z tego .Nie wiem,jak mam z mamą porozmawiać,żeby się zgodziła na kupno tego 2-go filtra. :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem kiedyś podobna sytuacje ryby padały ,można powiedzieć bez przyczyny wieczorem wszystko oki a rano jedna odwala kite . Sporo leków podawałem robiłem podmianki do tego testy . Nic nie pomagało wyzdychały prawie wszystkie . Pojechałem do sklepu powiedziałem ze potrzebuje coś na nie wyjaśnione zgony ryb . Sprzedawca dał mi tabletki .Na opakowaniu pisało dokładnie tak Podawać w razie nie wyjaśnionych zgonów ryb. Podałem lek i co ?? jak ręką odjął . Może to zbieg okoliczności ale fakt ze ryby przestały padać Nie pamiętam jak się nazywały i opakowanie tez już wywaliłem ale można popytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...