Skocz do zawartości

Dla początkujących


Rekomendowane odpowiedzi

Jak urządzić akwarium

 

Początkujący akwaryści najczęściej najpierw zakupują ryby, a dopiero potem starają się szybko urządzić akwarium.Takie postępowanie jest przyczyną wielu niepowodzeń,często też prowadzi do zniechęcenia. Aby temu zapobiec, czynności przy zakładaniu akwarium należy wykonać w następującej kolejności:

1.Wybór miejsca dla akwarium

2.zaplanowanie zestawu ryb w zależności od posiadanych warunków

3. odpowiednie urządzenie akwarium dla wybranych gatunków ryb,

4 zakup i aklimatyzacja ryb.

 

Informacje i rady:

 

w przypadku zbiornika o pojemności większej niż 150l należy sprawdzić wytrzymałość podłogi.Niezbędnymi danymi powinien dysponować właściciel mieszkania lub architekt. każdy litr wody waży 1kg: do tego trzeba doliczyć ciężar samego akwa i jego podstawy.Podłoże i materiały dekoracyjne nie ważą chyba więcej niż woda .

 

Zbiornik musi stać stabilnie i poziomo.W razie potrzeby należy wypoziomować szafkę

nigdy zaś nie dostosowywać akwarium do szafki!

 

Lista zakupów

-Zbiornik z dopasowaną podkładką izolacyjną

-Pokrywa z instalacją oświetleniową

-Świetlówki

-Tło

-Filtr,wkład filtrujący

-Grzałka termometr

-Skrobaczka do szyb

-odmulacz

-Żwirek

-materiały dekoracyjne

-Stały miernik CO2

-Rośliny akwariowe

-Testy na odczyn wody

-Pokarm siatka do odławiania ryb

 

Trzeba odczekać minimum 2tyg na dojrzewanie baniaka . żeby wpuścić ryby

 

Mam nadzieje ze komuś to się przyda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

moje uwagi są takie:

- chyba nie wiesz kim jest architekt i czym się zajmuje

- podłoże i materiały dekoracyjne ważą zdecydowanie więcej niż woda! ("litr" kamienia jest cięższy niż litr wody)

- "Stały miernik CO2" jak dla mnie jest całkowicie zbędny na początku

- "2 tygodnie"? to nie tak, trzeba testami monitorować dojrzewanie wody. nie ma zasady że po 2 tygodniach na pewno już wszystko jest ok.

 

moim zdaniem ten post jest zbyt ogólnikowy by mógł się komuś przydać. z pewnością nie zawiera żadnych rewelacji ani nawet rzetelnego zbioru informacji, które są niezbędne początkującemu. wg mnie nie nadaje się do przyklejania.

bardziej użyteczny byłby zbiór linków dla początkujących, bo w jednym poście nie da się sensownie zawrzeć niezbędnej wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...