Skocz do zawartości

Przypadkowa obsada -proszę o pomoc.


h_ubertus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem akwarium w prezencie razem z rybami. Chciałbym dokupić jeszcze trochę stworzeń ale nie mam zielonego pojęcia czy gatunki które mam i chce dokupić będą ze sobą dobrze żyły.

 

Tak więc moj zestaw wygląda tak:

- szklane akwarium o pojemności 35l

- pokrywa z oświetleniem 1x15-25W

- grzałka HEAT ZONE o mocy 5W, ale jej nie używam bo w akwarium mam 26C (dobrze czy źle?)

- dwa filtry Atman At-f300 z zbudowaną pompką, (wkładać dwa, czy jeden wystarczy, używać w nich pompki czy samego filtra?)

- napowietrzacz o mocy 2,5W+taki kamyk z którego lecą bąbelki (napowietrzacz wystarczy czy używać też pompki w filtrze?)

- piasek taki żółty

- kilka sztucznych roślinek

- kamyki piaskowca

 

Moja obsada:

- 1 glonojad

- 3 kardynałki chinskie 2z takim paskiem i 1 żółty

- 2 razbory klinowe

- 2 skalary (bardzo małe)

- 2 prętniki karłowate

- samice bojownika

 

Co chciałbym dokupić/zmienić:

- po pierwsze jakies żywe roslinki

- samca bojownika

- 2 proporczykowce z kap lopez

- 2 kirysy

- 4 neonki inesa

- 10 krewetek różne rodzje tylko takie zeby duże nie rosły (doradzcie jakie?)

- licze jeszcze na jakieś wasze propozycje

 

I tak apropo tych krewetek to co one jedzą, potrzebjną kryjówki, piasek bedzie dla nich dobrym podłożem? Napiszcie wszystko co powinienem o nich wiedzieć.

 

Mod. Drobniczek- Przeniesione do działu 'obsady zbiorników'

Pamiętaj o prawidłowym dziale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te akwarium jest raczej tylko dla krewetek, ew. bojownika.

Krewetki lubią kryjówki takie jak np. kokos, geste rośliny, mchy. Jedzą roślinki, granulaty i również szyszki, liście itp.

Ta Twoja obsada jest do kitu. Zanim następnym razem coś dostaniesz, poproś rodziców, by poczytali na forach takich jak np. te.

W szczególności musisz wyrzucić:

 

- 1 glonojad

- 2 skalary (bardzo małe)

Daj zdjęcie tego akwa, z różnych stron, ponieważ podejrzewam, że masz tam o wiele innych ryb.

Nie znam się na proporczykowcavh, ale do tego akwarium chyba się nadają. Wiec masz 3 wybory:

 

-krewetki

 

-bojownik

 

-proporczykowce

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glonojada i skalary mam wywalić ze względu na ich późniejszą wielkość?

Jeśli tak to jest to najmniejszy problem ponieważ znajomy ma akwarium 300l i powiedział że jak będą za duże to je weźmie.

 

A z obsadą to nie jest do końca tak jak mówią podręczniki bo np. moja ciocia ma akwarium ze skalarami i welonami i one żyją ze sobą bardzo dobrze. Zero konfliktów!

 

W sklepie powiedzieli mi że w moim akwarium mogę trzymać max 25 rybek małych i takich które wolno rosną. Gostek mówił też że obsada to indywidualna sprawa ryb i jeżeli się do siebie przyzwyczaja to będą żyły w zgodzie.

Wg moich obserwacji to te rybki które mam nie robią sobie krzywdy. A chciał bym wiedzieć czy dla tych rybek które mam i tych które chce dokupić krewetki będą bezkonfliktówe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ekspertem, ale na podstawie doświadczenia jakie zdobyłem czytając to forum mogę Ci powiedzieć że:

* dla skalarów za małe akwarium ( nawet dla małych bo one karłowacieją w skutek życia w małym zbiorniku )

* podobnie z glonojadem

* Razbora to rybka stadna

 

Gostki w sklepach w większości łżą jak psy byle sprzedać jak najwięcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja obsada:

- 1 glonojad

- 3 kardynałki chinskie 2z takim paskiem i 1 żółty

- 2 razbory klinowe

- 2 skalary (bardzo małe)

- 2 prętniki karłowate

- samice bojownika

 

Co chciałbym dokupić/zmienić:

- po pierwsze jakies żywe roslinki

- samca bojownika

- 2 proporczykowce z kap lopez

- 2 kirysy

- 4 neonki inesa

- 10 krewetek różne rodzje tylko takie zeby duże nie rosły (doradzcie jakie?)

- licze jeszcze na jakieś wasze propozycje

 

Ta obsada to jedna wielka pomyłka. Rozumiem, że dzielnie wysłuchałeś rad pana ze sklepu zoologicznego i cioci, która nie jest żadnym wzorem do naśladowania, ale trzymanie tych wszystkich zwierzaków w takim litrażu to przegięcie. Praktycznie cała obsada do oddania. Zbrojnik niebieski -100l+; skalary - 250l+; kardynałki(ławicowa), razbory(ławicowa), prętniki- 60l+. Przypuszczam że trzymanie samic bojownika też nie ma większego sensu, tym bardziej że na utworzenie haremu masz stanowczo za mały zbiornik.

Moje propozycje:

 

1+2x gupik pawie oczko/endlera/drobniczka jednodniówka

10x krewetka RC/Babaulti itp

2x helenka

 

5x samiec gupik pawie oczko/endlera

10x krewetki

2x helenka

 

1+1x proporczykowiec z kap lopez

2x helenka

 

1x bojownik

10x krewetki (o ile zbiornik bedzie gęsto obsadzony roślinnością)

2x helenki

 

Myślę, że jedynie z neona simulansa można by zrobić tu ławiczkę, bo nie są to ruchliwe ryby, choć ławicowe:

10x neon simulans

10x krewetki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja:

 

Zmienniaki plamiste(platki) 1+2samice

Gupiki 1+2samice

Bojownik

2 helenki

 

Uwierz że nie ma co słuchać tych ludzi w sklepie,niektórzy tam pracują bo mieli doświadczenie na kasie z warzywniaka,a jedyne ryby jakie wcześniej sprzedawali to karpie na święta.

25 rybek w 35litrach :shock:-pewnie myślał jakby ci najwięcej ich wcisnąć,ponad połowa by ci padła, on by zarobił i wszystko by grało.

Co do twojej cioci skalary z welonami powiadasz-osoba która ma taką obsadę może być co najwyżej dobrą ciocią z zerowym pojęciem o akwarystyce.Obrazowo to tak gdybyś trzymał wielbłądy z reniferami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...