Jump to content

h_ubertus

Użytkownik
 • Content count

  6
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About h_ubertus

 • Rank
  Podglądacz
 1. h_ubertus

  Chcę krewetki [?!]

  karpie są duże ale za miast tego kupie 4 welony.
 2. h_ubertus

  Chcę krewetki [?!]

  A taka obsada w 150litrowym by mogła być? Bo nie chcę oddawać rybek tylko jak coś to jutro kupię akwarium duże żeby było ok. Jak będę miał większe akwarium to mogę dokupić te krewetki?
 3. h_ubertus

  Przypadkowa obsada -proszę o pomoc.

  Czy mogą od tego zdechnąć? bo jak nie rosną to dla mnie dobrze
 4. h_ubertus

  Chcę krewetki [?!]

  Chciałbym zakupić (10-15szt) krewetek do swojego malutkiego akwarium (30l) ale nie wiem czy mogę trzymać je z innymi rybkami?! Moje akwarium jest małe, ale urządzone tak, aby było w nim jak najwięcej miejsca dla rybek, ponieważ mam ich dosyć sporo jak na taki mały zbiornik. - 1 glonojad - 3 kardynałki chińskie - 2 razbory klinowe - 2 skalary (bardzo małe, są małe b.długo i nie rosną a to dobrze) - 2 prętniki karłowate - parka bojowników - 2 proporczykowce z kap lopez - 2 kirysy - 4 neonki inesa Razem 20 sztuk. Rybki nie sprawiają problemów i nie są konfliktowe w stosunku do siebie. Trochę dużo jak na 30litrów, ale z tym się nie martwić, bo na wakacje kupuję zbiornik 150l (chyba wystarczy). Lubię mieć kolorowo w akwarium i chcę mieć jak najwięcej różnych gatunków rybek. Ale wracając do meritum tematu. Chcę kupić 10-15 krewetek do tego akwarium, ale nie wiem czy będą one dobrze współżyły z moją obsadą. I tutaj proszę znawców krewetek o odpowiedzi na poszczególne pytania. Czy moje rybki nie pozjadają mi krewetek? (proszę nie zważać na wielkość zbiornika, ponieważ jak już pisałem niedługo kupuję dużo większy) Czy piasek (żółty taki nie wiem jak to określić) będzie dobrym podłożem dla krewetek? Co jedzą krewetki? Czy uniwersalnym pokarmem dla rybek będą się żywiły krewetki? Jakie kryjówki muszę zrobić dla krewetek? Jakie są maksymalne rozmiary poszczególnych gatunków krewetek? Czy krewetki szybko rosną? mod.- Przyznaję ostrzeżenie za pisownię !
 5. h_ubertus

  Przypadkowa obsada -proszę o pomoc.

  Glonojada i skalary mam wywalić ze względu na ich późniejszą wielkość? Jeśli tak to jest to najmniejszy problem ponieważ znajomy ma akwarium 300l i powiedział że jak będą za duże to je weźmie. A z obsadą to nie jest do końca tak jak mówią podręczniki bo np. moja ciocia ma akwarium ze skalarami i welonami i one żyją ze sobą bardzo dobrze. Zero konfliktów! W sklepie powiedzieli mi że w moim akwarium mogę trzymać max 25 rybek małych i takich które wolno rosną. Gostek mówił też że obsada to indywidualna sprawa ryb i jeżeli się do siebie przyzwyczaja to będą żyły w zgodzie. Wg moich obserwacji to te rybki które mam nie robią sobie krzywdy. A chciał bym wiedzieć czy dla tych rybek które mam i tych które chce dokupić krewetki będą bezkonfliktówe.
 6. Dostałem akwarium w prezencie razem z rybami. Chciałbym dokupić jeszcze trochę stworzeń ale nie mam zielonego pojęcia czy gatunki które mam i chce dokupić będą ze sobą dobrze żyły. Tak więc moj zestaw wygląda tak: - szklane akwarium o pojemności 35l - pokrywa z oświetleniem 1x15-25W - grzałka HEAT ZONE o mocy 5W, ale jej nie używam bo w akwarium mam 26C (dobrze czy źle?) - dwa filtry Atman At-f300 z zbudowaną pompką, (wkładać dwa, czy jeden wystarczy, używać w nich pompki czy samego filtra?) - napowietrzacz o mocy 2,5W+taki kamyk z którego lecą bąbelki (napowietrzacz wystarczy czy używać też pompki w filtrze?) - piasek taki żółty - kilka sztucznych roślinek - kamyki piaskowca Moja obsada: - 1 glonojad - 3 kardynałki chinskie 2z takim paskiem i 1 żółty - 2 razbory klinowe - 2 skalary (bardzo małe) - 2 prętniki karłowate - samice bojownika Co chciałbym dokupić/zmienić: - po pierwsze jakies żywe roslinki - samca bojownika - 2 proporczykowce z kap lopez - 2 kirysy - 4 neonki inesa - 10 krewetek różne rodzje tylko takie zeby duże nie rosły (doradzcie jakie?) - licze jeszcze na jakieś wasze propozycje I tak apropo tych krewetek to co one jedzą, potrzebjną kryjówki, piasek bedzie dla nich dobrym podłożem? Napiszcie wszystko co powinienem o nich wiedzieć. Mod. Drobniczek- Przeniesione do działu 'obsady zbiorników' Pamiętaj o prawidłowym dziale
×