Skocz do zawartości

[112] Profilowane - soft`a


soft
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Miało być narożnikowe lecz w dobrej cenie trafił się taki zestaw więc plany się zmieniły . Zakupione godzinkę temu 80x35x40 profil szyba - co w kalkulatorze do obliczania pojemności daje 102L . Tak więc:

 

:arrow: Akwarium : 80x35x40h 6mm

 

:arrow: Oświetlenie : 2 x 18W T8 + 1 x 24W T5 (~0,6W/L)

 

:arrow: Ogrzewanie : AquaEl 150W z termo.

 

:arrow: Filtracja : AquaEl FAN-1 plus (docelowo Fluval 105)

 

:arrow: Tło : jakie jak czarne :geek:

 

:arrow: Podłoże : piasek kwarcowy "0" zmieszany z "1"

 

:arrow: Nawożenie : Co2 z bimbrowni (w planach butla) , ziemia ogrodowa + kulki gliniane pod piaskiem , aquapotas P.G.

 

:arrow: Rośliny : 2 lotosy tygrysie czerwone , hydrocortylie

 

:arrow: Podmiany : Dwa razy w tygodniu po 20L odstanej kronowej Ph7

 

:arrow: Rybki : 30 x neon innesa , 12 razbora klinowa , 2 sumiki , 20 krewetek amano

 

 

 

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mają być tylko lotosy, to ziemia w podłożu raczej nie jest wskazana. Z tego co wiem żyzne podłoże powoduje,że lotosy wypuszczają liczne liście nadwodne które bardzo skutecznie zasłaniają światło innym roślinkom. Aby roślina była najatrakcyjniejsza nie należy do tego dopuszczać, a nawet, co jakiś czas naruszać jej system korzeniowy.

Decydujesz się na konkretne rośliny to poczytaj o nich. Chyba, że chcesz pójść w stronę akwarium roślinnego, to ziemię możesz rozważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka lat temu gdy miałem akwarium 160L robione na wymiar , miałem właśnie ziemię pod piaskiem i lotos pięknie rósł, puszczał grube soczyste liście , a 1 na 10 szedł do powierzchni , i zaraz go ucinałem , więc mam jako takie pojęcie o tej roślinie . Oto jeden z liści z mojego poprzedniego akwarium

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie ale taki gigant skutecznie pomniejszy Ci optycznie zbiornik-roślinki o wielkich liściach dużo ładniej prezentują się w dużych akwariach.Może miniaturki poszukaj jak są jakieś ;) Bimbrownia to na razie niepotrzebna fatyga-będziesz miał za mało światła,żeby rośliny się podpięły-dokup jedną beleczkę i wtedy może startować CO2 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas rozważam zakup dołączanej T5 z własnym zasilaniem , znajomy takie coś kupił i jest zadowolony. Na razie oczywiście nie ma co2 i przez przynajmniej miesiąc nie będzie , nawet z bimbrowni. Muszę zlokalizować kogoś z miasta , kto ma dość ciekawe roślinki , bo w sklepach cudów to nie kupie.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...