Jump to content

Sum w ciezkim stanie


 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich

 

Mam problem z moim sumem.Mianowicie od kilku dni pojawiały się na jego ciele bale plamy. Bardzo szybko się powiększyły.Do rozmiaru około 3 cm.Myślę ze to coś z pleśnią bo kiedyś kilka rybek padło mi z tego powodu. Ale tamte miały tego dużo mniej do chwili swojej śmierci. Suma początkowo pokrywała cienka warstwa tego "czegoś" a potem to już wyglądało jak ser pleśniowy. Dodam ze miał zmętniałe oko. W tej chwili sumik wygląda jak na zdjęciach czyli strasznie. Gołe mięso, poszarpana skóra wokół. Co mam zrobić? Czy mogę go jeszcze uratować. Nie mogę patrzeć jak się męczy.

3 dni temu dolałam do akwarium CMF, dziś jeszcze w sklepie akwarystycznym sprzedawca polecił mi Healthosan do kąpieli ogólnej. Też go dolałam. Powiedzcie czy mogę jeszcze coś zrobić.

 

Obsada moich ryb to

 

2x sum

2x labeo

 

litraż 50l... tem.28

parametry w normie

post-12143-13685167360864_thumb.jpg

post-12143-13685167361433_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

No dobrze skoro tak uważacie to będę musiała uśmiercić sumika :( A powiedzcie mi jeszcze dlaczego moja obsada jest zła? Nie ma dużo ryb i jak do tej pory świetnie się ze sobą czują.

To bedzie najlepsze wyjście.

A obsada. Sumy Wywrotki rosną do wielkich rozmiarów około 15-20cm minimum akwa 100l

Labeo rośnie 13-15cm i 50l akwa jest troszke małe ma takie (wielkie) ryby.

Link to comment
Share on other sites

Ze spuszczoną głową przyjmuję wszelką krytykę. Uczę się dopiero i dzięki za wszelkie rady. Poczekam do jutra. Jeśli się coś pogorszy to skrócę jego męki. Mówię pogorszy bo zastanawia mnie jedna rzecz. Jak na taki stan mojego Zdzisia to zachowuje się nawet dobrze. Wychodzi ze swojej kryjówki, żwawo pływa,ma apetyt.Może dlatego jest mi tak ciężko go uśmiercić.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...