Skocz do zawartości

Modernizacja


Alek667
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Zajmuje się akwarystyką już od dłuższego czasu i o ile hodowla ryb idzie mi nieźle to niestety z roślinami chyba nie jest tak kolorowo, czuje że moje akwarium jest dosyć ubogie i dlatego zwracam się z prośbą do Was forumowiczów abyście ocenili mój zbiornik i posłużyli mi radą jak stworzyć zgrany zespół roślin tak by było zielono i ładnie to wszystko wyglądało. Przydadzą się jakieś propozycje obsady roślinnej z zaplanowaniem planów i drobnymi poradami jak o nie dbać. Jako oświetlenie służy mi 13 W świetlówka. Zbiornik ma pojemność 120 litrów i wymiary : długość 60 cm, szerokość 40 cm i wysokość 50 cm (dołączam zdjęcia poniżej) . Mieszkańcami akwarium są :

Skalar

Welon

parka Pielęgnic Ramireza

dwa glonojady albinosy odmiany weloniastej

Kirysek Pstry

4 Kiryśniki Czarnoplame

4 Bystrzyki

2 Neony Czerwone

3 Molinezje Black moly

Para żółtych Molinezji Żaglopłetwych

Bojownik Wspaniały odmiany doubletaile (niestey zdycha ze starośći)

 

chciałabym dokupić jeszcze 4 sztuki Tęczanki Werneri http://www.otofotki.pl/img15/obrazki/bf702_IMG_0401.JPG czy jest to możliwe czy może będzie zbyt tłoczno?

 

Proszę o wszelkie porady i informacje. Za wszystkie z góry dziękuję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kolego,

na 120L zbiornik masz 13W żarówkę ? dziwisz się że nic Ci nie chce rosnąć?

Powinieneś mieć ok. 0,5W/L. Do obsady też się przyhaczę,

Skalar do oddaniam, kiryśniki też, te ryby do minimum 200L.

 

To że skalar jest neutralny, to dobrze. Jednak akwarium dla niego to 60cm długości, po prostu męczy się.

O kiryśniku nie wspomne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając fakt źle dobranej obsady z tą Twoją zielenią nie jest tak źle. Po pierwsze wymieniłbym podłoże na biogrunt np. an pro soil, ada amazonia albo substrate II, jest tego duzo musisz poszukac. Kolejnym etapem byłoby oświetlenie z prawdziwego zadrzenia, czyli przydałoby się zamontować na przykład zestaw świetlówek 3x24W (ok. 0,6W/1L). Oczywiście na koniec nawozy. Sugerowałbym system EI czyli estimate index. Poczytaj o tym sposobie naworzenia solami, wielu ludzi go chwali, niestety ma tez swoich przeciwników. Duzą zaletą są BARDZOO tanie sole, z ktorych robisz nawóz w, porównaniu do gotowych produktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...