Skocz do zawartości

Jak uzupełnić braki co2?


adrianooo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie jak uzupełnić braki co2 w akwarium? butla odpada (mało miejsca). Stosuję nawóz makro i mikro, ale widzę że coś ostatnio mało pomaga. Miesiąc temu gdy zaczynałem stosowanie rosły jak szalone. Teraz zwolniły i zrobiłem test i wyszlo ze mało co2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lej Carbo Aqua Artu i po sprawie.

Tym sposobem nie wzbogaci wody o co2 tylko o zawartość węgla w wodzie.

z testu (kolego robił bo ja się nie znam) wyszło 17mg/l. Miał taką tabelę i idealna ilość to 30mg/l.

Mowili mi że trochę mogłoby pomóc EasyCarbo to prawa?

Na co ten test robiłeś?

Żadna tabela się nie sprawdzi,a kto wie czy masz baniak zarośnięty w 10% czy w 60% i co?Wartości będą takie same?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena akurat aż tak ważna nie jest. Ważne żeby roślinki były zdrowe i rybki:P

 

a mógłbyś mi jeszcze napisać ile podajesz i na ile litrów to ja bym sobie przeliczył na swoje.

To jest to samo wiec lepiej płacić mniej ;)

 

1ml na 50litrów wody dziennie

 

Przy dużej ilości roślin 2 ml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest to samo wiec lepiej płacić mniej

Nie mogłem wytrzymać,sorka.

 

1ml na 50litrów wody dziennie

 

Przy dużej ilości roślin 2 ml

Dane szacunkowe producenta.Koledzy nie bierzcie tego do siebie.

 

Taniej ale na dłuższa metę płacisz więcej i latasz do akwarium dolewając co dzień dawkę węgla,(to tak samo się dawkuje jak ec zakładam).

Z butlą jest mniej kłopotu zakładasz elektrozawór,wyłącznik czasowy,dozujesz dawkę co2 do tego najlepiej stały miernik co2 i masz wszystko z głowy,na kilka miesięcy.Koszt nabicia butli 6 kilo 26 zeta na pół roku w 300l wystarczy.

Ale wybór należy do Was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem wytrzymać,sorka.

Taniej ale na dłuższa metę płacisz więcej i latasz do akwarium dolewając co dzień dawkę węgla,(to tak samo się dawkuje jak ec zakładam).

Z butlą jest mniej kłopotu zakładasz elektrozawór,wyłącznik czasowy,dozujesz dawkę co2 do tego najlepiej stały miernik co2 i masz wszystko z głowy,na kilka miesięcy.Koszt nabicia butli 6 kilo 26 zeta na pół roku w 300l wystarczy.

Ale wybór należy do Was.

gdybyś czytał uważnie to doczytałbyś w pierwszym poście że nie mam miejsca. Mieszkam w bloku, mam mały pokój. Mam w nim tylko małe akwarium 30l. Akwa stoi na malutkiej szafeczce. Co do codziennego stosowania, nie ma to dla mnie najmniejszego problemu. Uwielbiam akwarystykę, to jest moje drugie akwa. Poprzednie miałem 5 lat ale zmieniłem ze względów estetycznych, ponieważ tamto bardzo mi zaszło kamieniem. Jeszcze się zastanowię nad tą butla. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...