Skocz do zawartości

2x18W niezależne sterowanie świetlówkami


cimias
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie posiadam standardową pokrywę wromak z oświetleniem 2x18W i przyznam, że wcześniej o tym nie czytałem dopiero po zakupie pokrywy a że pokrywa standard to wszystkie tak pewnie mają, ale do rzeczy pokrywa posiada jeden statecznik 36W (a raczej jeden 2x18W) i 2-wie szeregowo połączone świetlówki więc świeci albo jedna albo żadna a ja chciałbym uzyskać niezależne sterowanie każdą świetlówką z osobna z tego co wyczytałem to potrzebuję 2 stateczniki po 18W i wtedy każdą świetlówkę podłączam osobno ale czy jest może jakieś inne rozwiązanie żeby to zrobić na jednym stateczniku?

 

Czy takie stateczniki będą odpowiednie są bardzo tanie jak na elektroniczne bo gdzie indziej ok. 50zł sztuka z wysyłką ale nie wiem czy się nadają na początku chciałem kupić zwykłe stateczniki bo tanie godząc się z ich wadami bo elektroniczne z wysyłką wyszły by drogo no ale tu są tanie i przesyłka taniutka

http://allegro.pl/statecznik-elktronicz ... 55960.html

 

dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te które wymieniłeś na allegro są właśnie do zasilania T 8 , dlatego chyba maja niższą cenę niż stateczniki do T 5. W swojej pokrywie masz świetlówki T8 więc i stateczniki z linku będą się nadawać - o ile je odpowiednio podłączysz.

 

Oczywiście do niezależnego sterowania świetlówkami będziesz potrzebował dwóch stateczników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są stateczniki dedykowane dla jednej lub dwóch świetlówek.w tym drugim przypadku podłączasz do jednego statecznika dwie świetlówki, i wtedy,jeśli przepali się jedna to automatycznie druga tez przestaje świecić. Jeśli kupisz taki "podwójny " to niestety w razie przepalenia jednej musisz ją od razu wymienić

Chyba że będziesz miał u siebie dwa stateczniki "pojedyncze " ,każdy osobno zasilany , więc nie będą w żaden sposób zależne od siebie.Jeśli jedna ci się przepali to druga będzie wciąż działać.

 

A z czystej ciekawości możesz sobie obejrzeć ten wątek. viewtopic.php?f=40&t=31123 . Możesz w ten sposób zredukować sobie koszty , podłączenie w ten sposób T8 też jest możliwe. Chociaż ostrzegam - lepiej się dwa razy zastanów zanim coś takiego sklecisz i włożysz wtyczkę do gniazdka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są stateczniki dedykowane dla jednej lub dwóch świetlówek.w tym drugim przypadku podłączasz do jednego statecznika dwie świetlówki, i wtedy,jeśli przepali się jedna to automatycznie druga tez przestaje świecić. Jeśli kupisz taki "podwójny " to niestety w razie przepalenia jednej musisz ją od razu wymienić

Chyba że będziesz miał u siebie dwa stateczniki "pojedyncze " ,każdy osobno zasilany , więc nie będą w żaden sposób zależne od siebie.Jeśli jedna ci się przepali to druga będzie wciąż działać.

 

A z czystej ciekawości możesz sobie obejrzeć ten wątek. viewtopic.php?f=40&t=31123 . Możesz w ten sposób zredukować sobie koszty , podłączenie w ten sposób T8 też jest możliwe. Chociaż ostrzegam - lepiej się dwa razy zastanów zanim coś takiego sklecisz i włożysz wtyczkę do gniazdka.

To wszystko już jasne:). Ja zawsze jakoś tak miałem zrobioną instalację, że na każdą jarzeniówkę, przypadał osobny statecznik stąd też moje pytanie. A temat z linka znany, tylko różnie to się sprawuje w praktyce, no i jeszcze problem zimnego startu. Ale jak ktoś lubi podłubać, to można się pobawić.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...