Skocz do zawartości

Co mogę dopuścić do tego stada


Tiger1985
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ma zbiornik około 65 Litr

 

mam już 5x Neonki 5x Danio 4x Molinezje 2x Mieczyk i Glonojad

wszystkie rybki dość małe, mieczyki ok 1,5cm.

 

Jak myślicie co jeszcze mogę dopuścić do tego stadka czekam na podpowiedzi,

napewno to dokupie jeszcze jednego glonojada.

 

Dzięki za odpowiedź Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danio zbyt ruchliwe.

Mieczyki i molki osiągają zbyt duże rozmiary jak na ten litraż.

Możesz je zastąpić spokrewnionymi z nimi platkami i gupikami.

Zbrojnik do oddania, a już na pewno nie do dokupienia.

Ryba która osiąga 13cm, w baniaku o boku 30cm.

Pomyłka.

Dzięki za odp.

Co do zbrojnika to mam znajomych co mają bardzo duże zbiorniki i z chęcią je pużniej zaadoptują, w takim wypadku to chyba nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1x bojownik

10-15x neon innesa

10x krewetki RC/Babaulti/Yellow

6x kirysek panda/pigmej

 

1+1x szczupieńczyk karłowaty/pielęgniczka ramireza

6x otosek

10-15x neon innesa

6x kirysek panda/pigmej

 

1+2x prętnik karłowaty/bojownik/platka

15x neon innesa

6x kirysek panda/pigmej

 

3+4x gupik pawie oczko/drobniczka jednodniówka

10x krewetki RC/Babaulti/Yellow

10-15x neon innesa

6x kirysek panda/pigmej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To konkretnie między innymi proponowałam:

1+1x szczupieńczyk karłowaty/pielęgniczka ramireza

6x otosek

10-15x neon innesa

6x kirysek panda/pigmej

 

Nie lubię jak ktoś mi powycina post, a potem piszecie że ławicy brakuje :P

Otoski nie przebywają tylko na dnie, ja wogóle nie zaliczam ich do przydennych, więc nie sądzę żeby był tłok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No weź, jak za ciasno to 65 litrów...

65l i dwa gatunki ryb dennych + Ramirezy, które zamieszkują dolne partie to nie jest dla Ciebie przesada? No to dziwne.

 

.Myślę że gupiki w porównaniu do ramirez czy prętników to malutkie rybki i mogły być 3+4, przecież nie ma żadnej większej rybki.

Chodzi tutaj o komfort dla samic. Po dawać 3 samców i patrzeć jak samice są zaganiane? 1 samiec w zupełności wyatarczy.

 

Otoski nie przebywają tylko na dnie, ja w ogóle nie zaliczam ich do przydennych, więc nie sądzę żeby był tłok.

Nie przebywają tylko, ale przebywają, więc są rybami dennymi. Odsyłam do lektury o Otoskach. To jest ryba denna :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AsFeron, mogę ci przyznać jedynie rację w kwestii Ramirezy-kiryski, choć widzę na forum że takie układy występują często w pokazywanych akwariach i nikt nigdy nie wspominał aby na tym tle działy się jakieś przepychanki. Stąd moja propozycja, bo z doświadczenia nie mogę tego powiedzieć, nigdy nie miałam ramirez. Ale nie pisz mi że otoski to ryby przydenne. Mam je od 1,5 roku i na dno siadają bardzo rzadko. Ich terenem są korzenie, rośliny i szyby, a nie dno w sensie ziemia. Proszę, nie każ mi czytać...napewno wiem o nich więcej niż Ty, bez obrazy oczywiście, bo nie potrzebne mi kłótnie, co innego mądra dyskusja. Coś tam obserwuję od jakiegoś czasu i mam swoje zdanie na ich temat.

Co do ramirez z kolei, wydaje mi się, że owszem żyją w niższych partiach akwarium, ale zauważ że przede wszystkim obierają sobie terytorium- jakieś krzaczyska, rewir np. przy kokosie/korzeniu; a szeroko pojęte "dno" to nie jest chyba konkretnie ich miejscówka. Powiem tylko że ten temat mnie zainteresował i popytam właścicieli co mają na ten temat do powiedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stąd moja propozycja, bo z doświadczenia nie mogę tego powiedzieć, nigdy nie miałam ramirez

No, więc na tym powinniśmy skończyć dyskusję. Będziesz je mieć, poobserwujesz trochę to wymienimy się spostrzeżeniami.

 

na pewno wiem o nich więcej niż Ty

Ciekawe na jakiej podstawie wyciągnęłaś ten wniosek.

 

Ale nie pisz mi że otoski to ryby przydenne.

:zamieszany: Szkoda gadać, bo i tak się nie dogadamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...