Skocz do zawartości

prosba o pomoc


gadek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem poczatkujacym akwarysta. Moj zbiornik mam od 3miesiecy ale zdazylem zauwazyc ze z moimi roslinami jest cos nie tak. Zbiornik ma wymiary 80x35x40 (112l). Oswietenie:1x sylvana aquastar 18W i 1x aquaglo 20W. Na moim aniubiasie powstaly jakies zielone plamki co widac na zdjeciu. Czy ktos mi moze powiedziec co to jest ? Moze roslinka ma jakies niedobory bo poki co to nie nawoze wogole niczym.Drugie pytanie czy na pozostalych zdjeciach moglby ktos okreslic jakie mam rodzaje glonow bo nie za bardzo potrafie je rozroznic.Z gory dziekuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda na początkowe stadium krasnorostów i zielenice.

Zacznij nawozić i zwiększ oświetlenie

Kolejna wtopa kolego :zamieszany:

 

Już ci pisałem w innym wątku na temat zielenic.

 

Zwiększenie oświetlenia tylko przyspieszy wzrost krasnali na wolno rosnących anubiasch, które dodatkowo sa cieniolubne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna wtopa kolego :zamieszany:

 

Już ci pisałem w innym wątku na temat zielenic.

 

Zwiększenie oświetlenia tylko przyspieszy wzrost krasnali na wolno rosnących anubiasch, które dodatkowo sa cieniolubne.

Już ci odpisałem co miałem na myśli pisząc o zwiększaniu oświetlenia

 

Ponosi Was z tymi sprzeczkami w tematach. Od tego jest pw. Jeszcze jeden taki wpis i nagrodzę ostrzeżeniem.

mod. SzaraMysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Tak wlasnie obstawialem ze to krasnorosty ale wolalem sie upewnic. Jak polecacie z nimi walczyc ?? Na necie czytalem gdzies zeby co2 nawozic i one nie lubia miekkiej wody cco o tym myslicie ?? Obsada mojego akwa to :

7 otoskow

8 neonkow

2 skalary (wiem ze nie powinny byc z neonami ale podobaja mi sie a ze sa male narazie nic nie robia :))

2 wielkopletwy

2 kiryski(zwieksze do 4 albo 5)

2 kosiarki(zwieksze do 5 albo 6)

4 danio koralowe

2 bystrzyki barwne

Obsada zapewne bedzie zle dobrana ale wybieralem wedlug gustu oczywiscie troche czytajac na necie ktore ze soba moga byc.

Wracajac do roslin to jaki nawoz polecaci ?? z Gory dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie krasnorostów poczytaj tu

 

viewtopic.php?f=46&t=10218&p=103028&hilit=krasnorosty#p103028

 

Obsada tragiczna :zamieszany:

 

7 otoskow ok

8 neonkow dokupić 15

2 skalary - do oddania :!:

2 wielkopletwy do oddania :!:

2 kiryski - 6

2 kosiarki - do oddania :!:

4 danio koralowe

2 bystrzyki barwne

oddać danio albo bystrzyki i dokupić pare sztuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Zakupilem dzisiaj TetraPlant PlantaMin i Aqua-Art Planta Gainer Carbo takie mi polecila pani w sklepie. Bede stosowal tak jak pisze i zobaczymy co bedzie sie dzialo. Kupilem tez moczarke i kabombe bo kolega mi mowil ze szybko beda rosly. A pytanie mam do tego dlaczego mam zle dobrana obsade ?? I czy zle dobrana obsada moze miec wplyw na rozrost glonow ?? Prosze o wyrozumialosc bo jestem swiezakiem w akwarystyce :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...