Skocz do zawartości

ryby od 300+


made in china
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postnowiłem założyć ten temacior,gdyż wiele osób kupuje bardzo duże ryby [szczególnie dotyczy to poularnego suma rekiniego i trzyma go w 60-litrowym zbiorniku-błąd!!! A by tych przypatków było niej oto kilka oniżej wymienionych ''Potworów''

 

 

 

1. Płaszczki z rodzaju potamotrygon- wymagają akwarium min. 500L [ w przypadku małych gatunków],ale dla ppularnych 90-centymetrowych potamotrygon sengalus min. to ponad 1500L poza tym są one bardzo trudne w hodowli.

 

2. Arowana dorastjąca do ponad 1m wymaga ogromnego zbiornika

 

3. Nożowiec bardzo duża i ruchliwa oraz 1m ryba potrzebuje jeszcze większego zbiornika niż arowana!!!

 

4. Brzanka rekinia-30 centymetrowa stadna i ruchliwa ryba potrzebująca akwarium grubo ponad 500L

 

5. Duch Amazoński- dorasta do 50cm,jest dość popularny,wymaga ponad 500L zbiornika , niektórzy mówią,że starczy mu 375L,ale ,czy ryba 50cm będzie się dobrze w nim czuła- raczej nie

 

6.Sum rekini wymaga akwarium grubo ponad 1500L,ma 40cm długości,jest pospolity i ruchliwy.

 

7. Duże zbrojniki wymagają akwarium ponad 500L ,ale niektóre dorastają do ponad metra długości i wymagają ''basenu''

 

8.Poskoczek mułowy ryba lubiąca wychodzić z wody i powinna mieć część lądową w akwaterrarium,pozatym wystrczy jej 200L akwarium

 

9.Żmijogłów olbrzymi- ryba wymagająca ogromnego akwarium,gdyż ma aż 150cm!!!

 

10. Pyszczak hełmiasty- duża ,silna ryba z jeziora malawi dorasta do 30cm i wymaga min. akwarium o pojemności 400-500L

 

 

11. Bocja wspaniała min.300L , stadna

Lista będzie stale urozmaicana,

 

Cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ty to jesteś ewenement ;)

 

Na tym forum może,co nie zmienia faktu,że wymienione ryby z powodzeniem trzyma w akwariach wiele osób.

 

Nie neguję idei tego tematu tylko jego tytuł.

Miałem na myśli Ciebie i Twoje 1625 literków ;)

 

Wiem i ja też,ale np. na Pawiookie.pl baniaki ponad 500L to standard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 54l i pokrewne nie nadaje się może plus minus 80% procent ryb akwariowych więc dla mnie takie wyliczanie jest bezsensu. Myślę że żaden początkujący akwarysta nie kupiłby płaszczki do 54l choćby przez jej cenę...

Masz rację ale bocję wspaniałą, ducha czy brzankę rekinią już jak najbardziej.

 

na Pawiookie.pl baniaki ponad 500L to standard.

Dla specjalistów to nie żadna rewelacja, ale tutaj co pare minut pojawiaja się dzieci z koszmarnymi obsadami.

 

Co najgorsze ''doradzanymi'' w sklepie

 

BTW to moja dziewczyna cały czas mnie namawia na pawiookie ale na razie nie ma miejsca w domu ;)

Powiedziałem jej, że ok, jak zlikwidujemy stół w kuchni ale się nie zgodziła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postnowiłem założyć ten temacior,gdyż wiele osób kupuje bardzo duże ryby [szczególnie dotyczy to poularnego suma rekiniego i trzyma go w 60-litrowym zbiorniku-błąd!!! A by tych przypatków było niej oto kilka oniżej wymienionych ''Potworów''

 

 

 

1. Płaszczki z rodzaju potamotrygon- wymagają akwarium min. 500L [ w przypadku małych gatunków],ale dla ppularnych 90-centymetrowych potamotrygon sengalus min. to ponad 1500L poza tym są one bardzo trudne w hodowli.

 

2. Arowana dorastjąca do ponad 1m wymaga ogromnego zbiornika

 

3. Nożowiec bardzo duża i ruchliwa oraz 1m ryba potrzebuje jeszcze większego zbiornika niż arowana!!!

 

4. Brzanka rekinia-30 centymetrowa stadna i ruchliwa ryba potrzebująca akwarium grubo ponad 500L

 

5. Duch Amazoński- dorasta do 50cm,jest dość popularny,wymaga ponad 500L zbiornika , niektórzy mówią,że starczy mu 375L,ale ,czy ryba 50cm będzie się dobrze w nim czuła- raczej nie

 

6.Sum rekini wymaga akwarium grubo ponad 1500L,ma 40cm długości,jest pospolity i ruchliwy.

 

7. Duże zbrojniki wymagają akwarium ponad 500L ,ale niektóre dorastają do ponad metra długości i wymagają ''basenu''

 

8.Poskoczek mułowy ryba lubiąca wychodzić z wody i powinna mieć część lądową w akwaterrarium,pozatym wystrczy jej 200L akwarium

 

9.Żmijogłów olbrzymi- ryba wymagająca ogromnego akwarium,gdyż ma aż 150cm!!!

 

10. Pyszczak hełmiasty- duża ,silna ryba z jeziora malawi dorasta do 30cm i wymaga min. akwarium o pojemności 400-500L

 

 

11. Bocja wspaniała min.300L , stadna

Lista będzie stale urozmaicana,

 

Cdn...

Ja wszystko rozumiem, fajna sprawa z tym tematem ale... osoby niedoświadczone jak ja, szukają wiadomości o rybce, którą zobaczyli w akwarystyku w necie. Jakby mnie ktoś zapytał do jakiego akwa Duch, nie wiedziałbym i odesłałbym do Encyklopedii Ryb na SA. I tu proszę...240 min.

Także ciężko się dziwić, że duże ryby ludzie w małych, bądź za małych zbiornikach trzymają:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...