Jump to content

Propozycja nowego działu- Podłoże


Przemek.Sz
 Share

Recommended Posts

Witam,

 

Chciałbym zaproponować utworzenie nowego działu dotyczącego podłoży. Jakby nie patrzeć podłoże jest jednym z najważniejszych jak nie najważniejszym elementem podczas zakładania akwarium.

Podłoży na rynku jest masę, specjalne podłoża roślinne np: Amazonia, Pro Soil, podłoża dla krewetek Shrimp Sand czy specjalne podsypki czy kapsułki. Można by zebrać te wszystkie informacje w jednym sub-forum. Stworzyć ankietę najbardziej polecanych podłoży na forum, przepisy na własne podłoże czy to z wypalanej gliny czy z z torfu i keramzytu.

 

Myślę że propozycja się przyjmie, czekam na opinie.

 

PS: Jakby co to mogę pomóc w moderowaniu działu.

 

Pozdrawiam,

 

Przemek Sz.

Link to comment
Share on other sites

PS: Jakby co to mogę pomóc w moderowaniu działu.

 

Jesteś lepszy w tym momencie od tych którzy sami z siebie piszą kompendia i na ich końcu umieszczają "warto byłoby podkleić ten temat". :D

 

Przeleciałem na szybko 4 strony aktywnych tematów, dalej mi się nie chciało. Ani jednego tematu "jakie podłoże?", chyba że coś przegapiłem. Oczywiście pojawiają się takie pytania, ale przy okazji np. doboru roślin do akwarium i oświetlenia. Jest to także temat poruszany w tematach o zakładaniu akwarium. Nie ma co się rozdrabniać i tworzyć specjalnie nowego działu. Obecny system się sprawdza. Za to, można stworzyć jeden duży podklejony temat, z opisanymi wszystkimi podłożami na rynku, ich wadami, zaletami i ankietą. To ma sens, osobny dział nie. Forum ma być szybkie w obsłudze i przejrzyste, bez stu warst, dlatego np. w dziale obsady nie ma subdziałów: bystrzyki, labiryntowce, żyworódki, pielęgnice itd. mimo że mogłyby być.

 

Co więcej, podłoży jest na rynku co najwyżej kilkadziesiąt, z czego różnice między większością sprowadzają się do odcienia i opakowania...nie mówię że wszystkich.

Link to comment
Share on other sites

No coż:) Pomysł na nowe sub-forum pojawił się podczas przeglądania innych forum akwarystycznych tak akurat taki dział się pojawia i jest jednym z liczniejszych :)

 

Z tym rozdrabnianiem to trochę przesadziłeś:) Jakby nie patrzeć to podłoże jest jednym z najważniejszych czynników które wpływa na działanie akwarium roślinnego, nie mówię to o specjalnym dziale poświęconym ochotce ;)

 

Zobacz sobie dla przykładu dział "Podłoże" na niereklamujemyinnychfor.pl chyba mi nie powiesz że świeci pustkami?

 

Być może to że nie znalazłeś tu takich tematów wynika z tego że ludzie pytają na innych forach bo tu ciężko znaleźć interesujący ich temat.

 

Dałem propozycje jak się nie przymnie to nie, ale to zawsze coś nowego na forum:)

Link to comment
Share on other sites

Zobacz sobie dla przykładu dział "Podłoże" na forum roślinyakwariowe.pl chyba mi nie powiesz że świeci pustkami?

 

Chyba nie chcesz powiedzieć że oba fora mają podobny "target". My nie jesteśmy forum skupiającym się stricte na roślinach, czy stricte na aranżacjach. Każde forum, ma działy odpowiednie swojej tematyce i potrzebom userów. Mamy dział o roślinach, doradzamy rośliny...a doradzamy je zwykle do konkretnego światła, nawożenia i podłoża. To wszystko jest powiązane. Nawet opis działu wygląda tak:

Rozmowy na temat roślinek akwariowych, a także podłoża, nawożenia i wszystkiego co z roślinkami akwariowymi związane.

Oświetlenie to trochę inna działka, bo to też bardziej techniczne sprawy, nie tylko do baniaków roślinnych - no i dział nie jest przeznaczony tylko na oświetlenie.

 

Do zrobienia tematu o podłożu jeszcze raz zachęcam, ale w dziale z roślinami. Oczywiście w temacie wyrażam swoje osobiste zdanie, nie całego zarządu, mamy demokracje, może inni będą mieli inne zdanie. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...