Skocz do zawartości

Akwarium 25l proszę o radę


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem nowy na tym forum więc w pierwszej kolejności chciałem się przywitać z wszystkimi miłośnikami akwarystyki :D

Mam kilka spraw ale po kolei.

Zanim postanowiłem napisać post przejrzałem trochę forum i wiem że sprzedawca który miał mi pomóc w doborze sprzętu i obsady nie błysnąl wiedzą. Moja obsada:

-Tetra Cesarska szt.2

-Razbora Klinowa szt.2

-Neon Axelroda szt.4

-Gupik pawie oczko szt.2

-Zmiennik Plamisty szt.2

-Danio Lamparci szt.2

- i jeszcze 2 rybki nie wiem jaki to gatunek (może później zrobię fotkę może ktoś rozpozna)

Karma: TetraMin

I tak po pierwsze wiem że litraż jest za mały tak dla Tetry (100l min) jak i innych. Jednak to prezent dla moich dzieciaków którzy pokochali te stworzenia. Sprzedawca powiedział że docelowo może znaleźć w tym akwarium do 35 rybek wiem że to bzdura. Kazał wymieniać wodę czyli 1/5 zbiornika spuszczać co 3 tyg dodawać preparat AquaSafe firmy Tetra i szczyptę soli akwariowej. Roślin nie mam tylko sztuczne żwir biały (neonki chyba wolały by ciemne podłoże).

Zestaw akwarystyczny jakieś combo Aquael (grzałka 25W filtr wewnętrzny z napowietrzaczem ).

Jestem przygotowany na krytykę bo powinienem najpierw sam się zapoznać z czym to się je, a nie zdawać na (ekspertów), ale jeśli mogę prosić o jakieś rady jak to mam prowadzić jak dbać o te rybki, jak zmieniać im wodę i co by mogłoby w tak małym zbiorniku stworzyć im dobre w miarę możliwości dobre warunki będę wdzięczny za każdą radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że na taką propozycję na pewno przystaną.

 

Mimo wszystko obsadę trzeb będzie zmienić bo większość rybek to stadne maluchy wymagające minimum towarzystwa 8śmiu sztuk.

 

A na takie stada nawet większe akwarium się nie będzie nadawać.

 

Szczerze to zostawiłbym to akwa i zmienił obsadę na mniejszą ale właściwą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe fajnie,

a jak i co ile tygodni mam wymieniać wodę jakie środki stosować i w jakich proporcjach.

Nie nie wiem czy tak fajnie, bo potem nie ma co zrobić z młodymi.

 

Wodę podmieniach raz na tydzień ok 20%

 

Resztę co do reszty to polecam pocztać temat ogólny o podstawach akwarystyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...