Skocz do zawartości

oświetlenie


rykasek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam akwarium profilowane 54 oświetlenie to świetlóweczka 15w która juz była w pokrywie a druga to świetlówka 15w opti lant chciałbym jeszcze dołożyć jedną świetlóweczke jaką byscie mi doradzili, czy moge jeszcze dołożyc jedną opti lant bardzo podoba mi sie jej barwa, ładnie prezentują sie przy niej rybki i roślinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy ja oceniasz / przeceniasz swoją wiedzę o prowadzeniu akwarium. Jeżeli jesteś dobry, będziesz kontrolował parametry wody. Nie chodzi mi tu o podstawowe testy typu ph twardości azoty. Tylko o fosfor, potas, żelazo, poziom co2 i inne badziewie to śmiało montuj. Jak nie dasz sobie z tym rady to szybko akwarium ci zarośnie glonami. Będziesz miał nie stabilne ph przez złe dozowanie co2. I wogóle same problemy. Jednak jak dasz sobie radę to rośliny będą bardzo szybko rosły. To drugie to też według mnie minus bo będziesz musiał co chwila grzebać w akwarium żeby chwasty przycinać.

Wybór należy do ciebie. Najważniejsze to twoja wiedza w tym temacie. A skoro pytasz na forum co zrobić to radzę nie wkładaj dodatkowej świetlówki. Aha niektóre ryby nie lubią silnego światła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam sorki ze podpinam się u kogoś pod temat ale tylko jedno pytanie mam :) mam też akwarium 54l(60x30x30) i chce wymienić świetlówkę jaką polecacie znalazłem firmy HAGEN tylko którą wybrać POWER-GLO, SUN-GLO, FLORA-GLO, LIFE-GLO. Mam neonki i gdy przy standardowej świetlówce zapale światło to się wszystkie chowają pod filtr a podłoże jest czarne mam roślinki: moczarkę i chyba kabomba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...