Skocz do zawartości

Pytanie dot. sylikonu


Truskawka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Napisałam do rotali z zapytaniem czy kleją akwaria, odpisali że tak i jaki chce sylikon - czarny czy przeźroczysty .

Odpisałam że przeźroczysty i akwarium 32x28x22(19L) float. Cena wg nich to 60zł :shock: :zamieszany:

Na pytanie czemu tak drogo odpisali: Ceny są wysokie ponieważ są to akwaria robione na wymiar, a biały klej

wymaga dodatkowych szlifów, które również są wliczane w cenę.

 

Czy może mi ktoś wytłumaczyć co to za dodatkowy szlif?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biały sylikon ma trochę inne właściwości od czarnego . I dla białego sylikonu musi być większa powierzchnia do sklejenia i muszą wykonać dodatkowe szlify .

Padłem :lol:

Napisz jakie to różnice :lol:

Napisz czemu powierzchnia musi być większa :lol:

Napisz jak szlifuje się silikon :lol:

 

Na tej stronce masz napisane:

http://www.optiwhite.pl/

Ale napiszę:

Idealny szlif i minimalny frez

 

Wszystkie krawędzie zbiorników posiadają minimalny ozdobny frez (poniżej 1mm) oraz posiadają idealny szlif - dzięki temu krawędzie pięknie wieńczą wizualnie akwarium. Szlifuje się szyby nie silikon :shock:

I lepiej zmienić nazwę tematu na: Pytanie dot. silikonu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wyglądu, bajeru, którego i tak pewnie nie zauważysz.

A skoro odpisała że to klej to zastanawia mnie czy oni używają sylikonu czy kleju do szkła utwardzanego światłem UV :zamieszany: Nie słyszałem niczego takiego, żeby jeszcze w akwarystyce stosowano ten klej dlatego pomyślałem, że chodzi im o szlif krawędzi. Zapytaj czy to klej czy silikon. W akwarium klejonym klejem nie zrobisz morskiego bo się rozleci :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...