Jump to content

Ramirezy. Dobór.


dEn
 Share

Recommended Posts

Więc tak: Posiadam dwa duże samce. Planuje dokupić dwie młodziutkie samice . Czy rozdzielić pary czy wpuścić wszystkie razem lub poczekać aż samice sie zaklimatyzuja? Samice są mniejsze o ok 2 cm od samców.Akwarium 42 i 30 l. Jedna para była by do oddania. Czy każda samica ma pomarańczowy brzuch czy nie jest to reguła? Widzialem ramirezy z wydłużoną płetwą grzbietową i pomarańczowym brzuszkiem stąd te pytanie. W sklepie nie potrafią rozróżnić i jakieś boliwijskie jeszcze pływają. Wszystkie są blade więc ciężko wybrać ta samice :D

Link to comment
Share on other sites

One się nie zaaklimatyzują w takim małym akwarium.

Zamiast kupować ryby odłóż kasę i kup im odpowiedni litraż a nie dokupuj pary.

I nie mów, że mój post to OT, bo ten temat nim jest.

Nie można udzielić odpowiedzi na twoje pytanie, bo nie masz warunków do trzymania tych rybek.

Link to comment
Share on other sites

One się nie zaaklimatyzują w takim małym akwarium.

Zamiast kupować ryby odłóż kasę i kup im odpowiedni litraż a nie dokupuj pary.

I nie mów, że mój post to OT, bo ten temat nim jest.

Nie można udzielić odpowiedzi na twoje pytanie, bo nie masz warunków do trzymania tych rybek.

Widać, że nigdy nie miałeś z nimi do czynienia a może nie mam racji? Miałem wcześniej 5 szt i dobrały się w tych 42 l w pary. Jedną parkę oddałem a samicę z drugiej pary podczas tarła przez moje niedopatrzenie wciągnął filtr. Obecnie mam 2 samce w 42l i Każdy ma swój rewir, Każdy jest wybarwiony a więc zaaklimatyzowany. Bronią swoich miejsc. Dlatego chcę skompletować pary ale tylko jedna będzie w zbiorniku bo reszta wraca do sklepu lub znajomych.

Wiecie w czym jest tu problem. Pytasz o jedno a wyskakuje ci taki z czymś w ogóle nie na temat co nie jest mi potrzebne, co napisał wcześniej kolega i nie mam ochoty słuchać wymądrzania, bo to dalej jest OT. Trochę łapię temat i wiem że nie zaleca się ich trzymać w małych zbiornikach jednak mój jest gęsto zarośnięty i ma dużo kryjówek. Poza tym na dowód tego że to OT i się nie znasz:

viewtopic.php?f=99&t=24975

Dużo osób poleca 40-50l na 1 parkę. Trzeba zamiast bezmyślnie pisać ruszyć głową lub poszukać. Chcę i będę miał parkę w tym litrażu. A na moje pytanie nie odpowiedziałeś a spamu niestety nie lubię.

Co do "kasy" Nie będziesz niestety "mówił" w ten sposób, bo mam to na co mnie stać. Zresztą widzę, że ty też :zamieszany: więc chyba rozumiesz?

 

Każda samica ma różowy brzuszek.

Wpuść samice do samców i poczekaj aż się dobiorą.

Będziesz je trzymał jeszcze z jakimiś innymi rybami?

W tym sęk, że w sklepowym zbiorniku wszystkie ramirezy mają różowe brzuszki i pierwsze trzy promienie płetwy grzbietowej dłuższe. Nie spotkałem się z takim czymś podczas czytania o rozróżnianiu płci :zamieszany: Ponadto sprzedawczyni twierdziła, że samiczek nie ma w tym zbiorniku. Gdyby nie szanowała klienta to by wcisnęła kit i wyłowiła jakąś niby samiczkę, a ona powiedziała, że zamówi 10 samic, bo przeważnie do sklepu przychodzą pakiety jednopłciowe :zamieszany: Zatem uczciwa a ja zmieszany :zamieszany: Ile polecacie kupić, żeby była 100% pewność?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...