Skocz do zawartości

Ospa :(


Rekomendowane odpowiedzi

do zaawansowanej choroby polecam preparat AKRYFLAWINA z Tropical pomaga na uszkodzony naskórek .Ja srosuje specjalne mieszanki co kupuje w stowarzyszeniu bardzo silny leki ale to na np. zachorowaną droga rybe np.na p.pawiookie,papuzie akwary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podniesienie temperatury do 27 stopni zbytnio nie pomoże.Skróci tylko okres rozwoju kulorzęska.

W 30 stopniach rozwój zostaje zatrzymany a w 33 pasożyt ginie.

Zamiast tych wszystkich chemikaliów polecam podnieść temperaturą do do ponad 30 stopni i dodać soli akwarytycznej.

Utrzymac temp przez min tydzień.Następnie podmiana wody ok 50 % i obserwacja.

Naprawdę sprawdza się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podniesienie temperatury do 27 stopni zbytnio nie pomoże.Skróci tylko okres rozwoju kulorzęska.

W 30 stopniach rozwój zostaje zatrzymany a w 33 pasożyt ginie.

Zamiast tych wszystkich chemikaliów polecam podnieść temperaturą do do ponad 30 stopni i dodać soli akwarytycznej.

Utrzymac temp przez min tydzień.Następnie podmiana wody ok 50 % i obserwacja.

Naprawdę sprawdza się.

 

Tak tylko te ryby były trzymane w 21 stopniach ;) myślę że aż takie podniesienie może je zabić, a podwyższenie temp o 2 stopnie przy costapurze wystarczy. Akryflawina nie pomoże na ospę, bardziej jest to środek bakteriobójczy. Wiadomo że na ospę działają jedynie środki zawierające zieleń melachitową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podniesienie temperatury do 27 stopni zbytnio nie pomoże.Skróci tylko okres rozwoju kulorzęska.

W 30 stopniach rozwój zostaje zatrzymany a w 33 pasożyt ginie.

Zamiast tych wszystkich chemikaliów polecam podnieść temperaturą do do ponad 30 stopni i dodać soli akwarytycznej.

Utrzymac temp przez min tydzień.Następnie podmiana wody ok 50 % i obserwacja.

Naprawdę sprawdza się.

 

Tak tylko te ryby były trzymane w 21 stopniach ;) myślę że aż takie podniesienie może je zabić, a podwyższenie temp o 2 stopnie przy costapurze wystarczy. Akryflawina nie pomoże na ospę, bardziej jest to środek bakteriobójczy. Wiadomo że na ospę działają jedynie środki zawierające zieleń melachitową.

Nie mówię żeby podnieść temp. raptownie tylko w przeciągu ok 3 dni.

Myślę ,żę 3 stopnie różnicy na dobe powinny znieść.

Jeśli jednak zdecydujesz się zastosować leki to dodatek soli napewno wspomoże kurację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem Ichtiosan i wlalem go do akwarium, mam nadzieje ze teraz bedzie lepiej. Temperatura wody ok 26C, wlaczylem napowietrzacz. Temperature zostawic, czy dac jeszcze wieksza? Niestety brzanki rekinie padly, sajica zostala tylko 1. Po innych rybach za bardzo nie widac choroby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...