Skocz do zawartości

Filtr kubełkowy + chłodzenie wody z lodówki przenośnej.


orzech71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Posiadam nieużywaną lodówkę przenośną, która wygląda tak:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Chcąc usprawnić filtrację w moim akwarium, chciałbym zamontować filtr kubełkowy. Niestety o dobrych filtrach ze sklepu mogę jedynie pomarzyć, ze względu na cenę. Tak się składa, że mam przenośną lodówkę, która chłodzi do: temperatura otoczenia -5.

Mam zamiar przerobić ją na filtr kubełkowy i jak się uda, chłodzić wodę za jej pomocą w czasie lata. Niestety jestem początkującym akwarystą i prosiłbym o opinie i porady z tym związane... nie chcę czegoś spaprać na samym początku, bo drugiej lodówki już nie mam ;)

Może ktoś podejmował już się czegoś takiego i podzieli się jakimiś spostrzeżeniami? Np. na co mam zwrócić uwagę, jakie są zagrożenia i jak się przed nimi ustrzec. Dzięki za uwagę, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś chciał zrobić z tego zwykła akwarystyczną chłodziarkę, a takie projekty już widziałem, to nie ma problemu. Bardzo długi zwinięty wąż, odpowiednia pompa i gotowe, ale jak chcesz z tego zrobić kubeł...nie wiem czy zalewanie takiego sprzętu to dobry pomysł, prędzej jakiś pojemnik i dopiero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze podstawowa kwestia: o jakiej wielkości akwarium mowa?

Jakie ma wymiary ta lodóweczka w środku?

 

To nie 200l sump, żeby projekt DIY wyszedł dużo taniej, osobiście zrobiłbym jak Basteq radzi, kupił tani chiński kubeł. Jakościowo nic lepszego i tak sam nie stworzysz, a z lodówki zrobiłbym chłodziarkę i wykorzystał przy okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium mam tylko 70L, ale chciałem ułatwić sobie życie i zrobić trochę miejsca w akwarium wyciągając filtr wewnętrzny.

Czy taki chiński kubeł waszym zdaniem dał by radę?

http://www.ebay.ie/itm/New-BOYU-Aquariu ... 3a6d9ce344

Ewentualnie jakbym się zdecydował spróbować to jakie pompy będą najlepsze.

 

Edit: Lodówka w środku ma wymiary 31 - długość 22 - szerokość 36 - wysokość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Wystawiłem wczoraj ogłoszenie z lodówką i już się ktoś zgłosił. Po jej sprzedaniu, nie będę już wiele musiał dołożyć do kubełka. Z allegro problem jest taki, że nie mam tam konta i nie mieszkam w Polsce, dlatego zostaje mi ebay. Poszukam jeszcze, może się coś trafi. Jeszcze raz dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...