Skocz do zawartości

Kremowe organizmy podobne do plemników w akwraium


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w moim akwarium zauważyłem ostatnio po zapaleniu światła organizmy wielkości 2 cm z widoczną główką. Bardzo dobrze radzą sobie z pływaniem. Miałem kiedyś nicienie i wypławki ale to na pewno nie jest to. Zrobiłem kilka zdjęć - bardzo słaba jakość.

 

Akwarium 72l

Filtr Aqua Szut 750 turbo

Lotos, mech, korzeń

10 neonów zielonych

glonojad albinos

 

temperatura wody 26 C

Podmiany co tydzień 20 l wody

 

Codziennie dodaję potas i węgiel w płynie.

 

Pozdrawiam

post-7754-13685166951413_thumb.jpg

post-7754-13685166952005_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem odmulać - jak ruszyłem delikatnie dno (piasek) to po kilku minutach odmulania tych osobników zrobiło się kilka set sztuk. Są to nicienie, tylko rano po zapaleniu światła zauważyłem kilka sztuk cieniutkich pływających nitek z łepkami i stwierdziłem że to nie nicienie. Po odmulaniu takich beż łepka było mnóstwo, może z łepkami to jakieś dorosłe osobniki. Jak to zawalczyć? nie pamiętam jak było ostatnio (2 lata temu), co ja z tym robiłem. Proszę o pomoc

 

Pozdrawiam :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ryby co masz nie będą ich zjadać.

Jeśli to faktycznie nicienie to jak Ci kolega wyżej wspomniał bojek ale też (gupik ,platka) będą je zjadać.

Zastosowanie typowych leków na odrobaczenie. Na nicienie nie będące pasożytami ryb odradzam ze względu na spowodowanie gwałtownego skoku amoniaku podczas rozkładu martwych nicieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...