Jump to content

Kremowe organizmy podobne do plemników w akwraium


Recommended Posts

Witam, w moim akwarium zauważyłem ostatnio po zapaleniu światła organizmy wielkości 2 cm z widoczną główką. Bardzo dobrze radzą sobie z pływaniem. Miałem kiedyś nicienie i wypławki ale to na pewno nie jest to. Zrobiłem kilka zdjęć - bardzo słaba jakość.

 

Akwarium 72l

Filtr Aqua Szut 750 turbo

Lotos, mech, korzeń

10 neonów zielonych

glonojad albinos

 

temperatura wody 26 C

Podmiany co tydzień 20 l wody

 

Codziennie dodaję potas i węgiel w płynie.

 

Pozdrawiam

post-7754-13685166951413_thumb.jpg

post-7754-13685166952005_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Właśnie skończyłem odmulać - jak ruszyłem delikatnie dno (piasek) to po kilku minutach odmulania tych osobników zrobiło się kilka set sztuk. Są to nicienie, tylko rano po zapaleniu światła zauważyłem kilka sztuk cieniutkich pływających nitek z łepkami i stwierdziłem że to nie nicienie. Po odmulaniu takich beż łepka było mnóstwo, może z łepkami to jakieś dorosłe osobniki. Jak to zawalczyć? nie pamiętam jak było ostatnio (2 lata temu), co ja z tym robiłem. Proszę o pomoc

 

Pozdrawiam :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Te ryby co masz nie będą ich zjadać.

Jeśli to faktycznie nicienie to jak Ci kolega wyżej wspomniał bojek ale też (gupik ,platka) będą je zjadać.

Zastosowanie typowych leków na odrobaczenie. Na nicienie nie będące pasożytami ryb odradzam ze względu na spowodowanie gwałtownego skoku amoniaku podczas rozkładu martwych nicieni.

Link to comment
Share on other sites

Polecam najprostszy sposób zwalczania nicieni. Ogranicz dokarmianie ryb, tak aby pokarm nie zalegał w zbiorniku. Ilość nicieni powinna się zmniejszyć, nie kupuj specjalnie ryb, aby je zjadały, chemii też nie stosuj. Wypróbuj wpierw te prostą i naturalna metodę.

Link to comment
Share on other sites

Słyszałem również o przeniesieniu wszystkich ryb i podkręceniu Co2. Po akcie zabójstwa należy wpuścić jakiegoś labiryntowca by powyjadał resztki. Podobno nic nie powinno stać się roślinkom.

Link to comment
Share on other sites

Może i dobrze poradziłyby sobie z problem autora tematu tylko, że nie są to za bardzo spokojne ryby i raczej na czas walki z tymi żyjątkami musiały by być same no a później pasowałoby gdzieś je oddać a to już kolejny kłopot.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...