Skocz do zawartości

Zoolek aquafix kh


kociolfigo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

http://allegro.pl/item567189577_zoolek_ ... arium.html

czy to dobry sposób na obniżenie kh, a zarazem gh?? to raczej nie jest jakiś specjalnie chemiczny środek , na innym forum widziałem pisali o sposobie zmiękczania wody za pomocą kationitu i wiadra z dziurkami , a to jest to samo chyba tylko na mniejszą skalę .

Zastanawiam się nad skutecznością testów JBL 5in1, nie chodzi mi o jakieś super dokładne testy ale by były wystarczające do rozpoznania parametrów wody.

Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zmiekczenie wody najlepszym sposobem jest dodawanie wody RO, czyli wody demineralizowanej. Moze byc tez woda zwykla destylowana ale woda RO bedzie najtanszym wyjsciem. Mozna taka wode zakupic w kazdym porzadnym sklepie akwarystycznym.

Tak,woda z filrta RO to najlepsze rozwiązanie na obniżenie twardości.

Na dłuższa metę to wydaje mi się ,że lepiej zakupić filtr RO niż kupować wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,woda z filrta RO to najlepsze rozwiązanie na obniżenie twardości.

Na dłuższa metę to wydaje mi się ,że lepiej zakupić filtr RO niż kupować wodę.

Nie wiem czy zakup filtra RO bedzie sie oplacal do jednego akwarium. Nie zapominaj ze w filtrze trzeba co jakis czas wymieniac membrane a ta nie kosztuje malo. Do tego wystarczy tygodniowy przestoj w pracy filtra i membrana idzie do wymiany - musialby pracowac prawie non stop.

Przy podmianie wody co 3-4 tygodnie i 50% kranowki i 50% wody RO mija sie calkowicie z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten kationit można wiele razy regenerować , i nikt nie odpowiedział dokładnie na jego temat , nad RO już myślałem ale nie jest to możliwe rodzice się nie zgodzą i nie jest to tanie, tak jak woda demoralizowana na dłuższą metę , więc pomyślałem nad takim sposobem który nie jest chyba jakoś specjalnie chemiczny i na siłe zmiękczający , jak np. ph minus itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...