Skocz do zawartości

ilość rybek danego gatunku


paauuluus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Danio nadaje się do zbiorników o dł min. 80cm, to żwawe rybki lubiące chłodniejszą od neonów wodę, odradzam wogóle do takiego litrażu. To samo z kardynałkami- wolą chłodną wodę, wiem że mnóstwo osób trzyma je w akwariach z tropikalnymi, ale nie rozmawiamy tu o tym co "można"-bo wszystko można, tylko co "powinno się".

Zamiast danio możesz pomyśleć nad większą rybką, parką lub haremem, które dopełniły by obsadę; oczywiście to opcja jeśli nie chcesz nie musisz ich dawać. Podaję ci kilka opcji:

 

15x neon innesa/n. simulans/zwinnik jarzeniec/prystelka/bystrzyk barwny/b. czarny/miedzik obrzeżony

4+4-6x gupik pawie oczko

6x kirysek panda

6x otosek

10x krewetki RC/babaulti

 

1+1x p. ramireza/1x bojownik/1+2x prętnik karłowaty

15x neon innesa/n. simulans/razbora klinowa/zwinnik jarzeniec/prystelka/bystrzyk barwny/b. czarny/miedzik obrzeżony

6x kirysek panda

6x otosek

 

15x kardynałek chiński

1-2x przylga chińska

6+6-7x gupik endlera

10x krewetki rc/babaulti

1-2x ampularia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ponieważ w moim akwarium mam już 2 gupiki (pawie oczko, samiec i samica) + 8 młodych w kotniku, to dokupie do nich 15 neonów inessa, 6 kirysków panda, mam również w akwa parke danio, planowałam dokupić jeszcze dwa, ale często piszecie, że mam za małe akwarium więc zrezygnowałam.

 

Mam tylko problem z jedną rybką: pielęgnicą ramirezka, ponieważ dostałam od chłopaka parkę, teraz został tylko samiec, i nie wiem czy mam ją oddać czy tak jak wyczytałam tu u was stworzyć harem. Mam czas na decyzję do przyszłego tygodnia więc myślę, że zdąże.

 

Pozdrawiam :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...