Jump to content

Mało wymagające rośliny marnieja


kamil2963
 Share

Recommended Posts

Witam. Mam problem z takimi roślinami jak np. Nadwódka wielonasienna czy Heterantera paskowana... Nadwódka brazowieje i zaczynają robić się dziury w liściach, w obu przypadkach liście robią się przezroczyste ;/ Heteranthera po posadzeniu zamiast piąć się w górę to leży w poziomie, tak jakby tylko wegetowała. Cryptocorynon zaczynają odpadać liście. Dodam, że tydzień temu robiłem restart, podałem przy restarcie lekko zwiekszone dawki nawozu, czy powodem może być przenawożenie badź niedobory ?

 

Codziennie podaje 1 ml macro, raz w tygodniu przy podmianie 2,5 ml micro tak jak pisało na opakowaniu, kupiłem taki proszek i rozrobiłem go w wodzie, z tego powstał mi nawóz micro, oraz 1 ml easy carbo.

 

Baniak 54 L

oświetlenie 0,7 na litr

 

Dodam że nawet przed restartem zawsze miałem problem z utrzymaniem roślin łodygowych w akwarium. Dziś podałem przy podmianie 3 krotne dawki nawozu, trochę ryzykowne ale może akurat trafię w sedno problemu, nie posiadam testów.

 

Jeszcze jeden Twój tak wyglądający post i dam ostrzeżenie. Pisz używając polskich znaków.

Jaką masz temperaturę wody? Mnie liście ulegały zdziurawieniu, przy zbyt wysokiej temperaturze. Zaczynały brązowieć a nawet "rozpuszczać się".

mod. SzaraMysz

Link to comment
Share on other sites

Masz mocne światło widać zależy ci na pięknym akwarium roślinnym ale jeśli ci tak naprawdę zależy kup cały zestaw testów wtedy będzie bardzo łatwo rozpoznać przyczynę a tak możemy tylko przypuszczać.Dodając więcej nawozu niż jest obecnie zapotrzebowanie nabawisz się tylko plagi glonów

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...