Skocz do zawartości

Jaki filtr [200l]?


Rekomendowane odpowiedzi

Na Twoim miejscu zainwestowałbym w filtr kubełkowy, dużo droższy niestety ale też dużo lepszy. Kaskady nawet z dużym przepływem mają mało miejsca na media filtracyjne (gdzieś o tym pisał danielek001) i wymagają częstego czyszczenia i musisz wyciąć otwór w pokrywie. Sam mam Aqua Clear 50 (200) w 126 l i jestem średnio zadowolony. Na pewnych rzeczach nie warto oszczędzać a filtr to podstawa w aqwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.akwarystyka.sklep.pl/Aqua_Clear_300__25_23_24___106

 

W tych filtrach masz możliwość zainstalowani gąbki, żwirku amonowego i tzw. BioMax'u (węgiel tylko sporadycznie) a w tych co pokazałeś takich opcji nie ma, więc może ten.

Ale ja pytam o te 2 linki, co wyslalam:p

To może tak... kto jest za Penn Plax, a kto za Aquael?

piszcie tylko nazwę, za jaką jesteścle;)

(Bo spotkałam się, że Aquael lepszy, albo że Penn Plax lepszy... I sama już nie wiem:( )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaskada tez jest dobra :) ja zakładam takze 200 l [paletki] i mam takie filtry :

AQUAEL FZN-3 ( kaskada) - głowny

FILTR WEWN.TURBO 750 - pomocniczy\

kaskade kupiłam za 100 zł ten drugi za 80 zł chyba ;)

jestem bardzo zadowolona, mam kaskade w 100 l aktualnie i woda jest bardzo czysta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu kupił bym filtr kubełkowy, jest bardziej wydajny, można dobierać do niego rożnego rodzaju filtry według indywidualnych zapotrzebowań. Niestety takie filtry są troszkę droższe niż standardowe kaskady, ale zawsze możesz kupić używany filtr kubełkowy moim zdaniem to dobra alternatywa, osobiście tak zrobiłem kupiłem Fluval 303 używany, ale dobrze utrzymany pracuje super!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że lepsze... ale w tym problem, że nie mam kasy. Cala kasę wydalam na razie na akwarium, czyli to co mam: pokrywę, szklo, 2 grzalki, żwirek, 6 świetlowek(4 na zapas) i tata się dolożyl, bo trzeba zrobić oświetlenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...