Skocz do zawartości

72L


lopezz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam już niestety taką obsadę, wiem że wszystko żle zrobiłem ale to juz po fakcje, dodam tylko że za 6-7 miesięcy będę miał akwarium 240 l

 

Akwarium 72 l wymiary 60/40/30 filtr aquael fan 1 plus z deszczownią przez cały zbiornik i filtra HJ-311B jakaś tam chinszczyzna ale troszke pomaga, grzałka 100 wat, oświetlenie standardowe w pokrywie 15 vat

 

no i ta nieszczęsna obsada:

 

8 neonów czerwonych

7 gupików

2 glonojady

2 bocje wspaniłe

5 rozborek klinowych

4 kiryski 2 spiżoew i 2 pstre

3 tetry nie pamiętam jakie ale maja biało czerwone końcówki płetw

no i 2 kolcobrzuchy zilone

 

dodam że wszystko jest jeszcze bardzo malutkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przeczekaja kilka miesięcy do nowego akwarium? zaznaczam że są na razie bardzo małe

Nie,

 

Bocje są za duże do 240l

 

Kolcobrzuchy mają inne wymagania

 

''Dojrzałe kolcobrzuchy nie są tolerancyjne i stają się napastliwe. Potrzebują obszernego, samodzielnego akwarium i z pewnością nie nadają się do akwariów zbiorowych. Akwarium powinno być obsadzone roślinami twardymi i niesmacznym, np. anubias lub sztucznym. Woda powinna mieć odczyn pH neutralny i być twarda oraz zawierać dodatek soli (1 łyżeczka na 4,5 l)''

 

żr. enc. SA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam już niestety taką obsadę, wiem że wszystko żle zrobiłem ale to juz po fakcje, dodam tylko że za 6-7 miesięcy będę miał akwarium 240 l

 

Zgadzam się co do bocji i kolcobrzuchów-stanowczo do oddania.

Wybierz pomiędzy razborami i neonami. Gdy będziesz miał już 240l, możesz dokupić tak by albo tego, albo tego była ok. 20.

Jakie te glonojady?

Kiryski-jeden gatunek. Czuli 6-7 spiżowych/pstrych.

Do tego będziesz mógł kupić coś większego jak np. 2+2 skalarów/1+3 gurami (dwuplamego lub mozaikowego)/2+5 prętnika karłowatego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...