Jump to content

Prośba o pomoc - welon oranda


Recommended Posts

Witam

 

Jestem początkującym akwarystą i proszę o pomoc w zdiagnozowaniu problemu z welonem. Kapturek wygląda jak by się złuszczał. W jednym miejscu zbielał i się łuszczy. Ryba zachowuje się normalnie, jak to welon zawsze głodna. Bardzo dziękuje za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Wszelkie problemy z karasiami(welonami) to już reguła: powodowane są trzymaniem tych ryb w zbyt ciepłej wodzie i za wysokich parametrach azotowych.Sprzyja temu przeważnie za mały litraż,nieodpowiednia dla tych ryb wysoko proteinowa karma.A trudności w utrzymaniu roślin przy karasiach w małym litrażu to też reguła ryby zniszczą wszystko.Dlatego zwykłe filtry nawet o dużym przepływie nie zwalniają od bardzo częstych podmian albo należy pokusić się o montaż filtrów odkrytych czy hydroponiki.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje za podpowiedź.

Dodam, że temperatura wody 24, akwarium 200L, filtr jbl1500, co tydzień podmiana 1/3 wody. W akwarium 5 welonów, plaktomus, kosiarka, stado neonów i 3 gupiki. Jeżeli chodzi o rośliny to faktycznie tylko anubisy perzyły. Martwię się ponieważ to ulubione rybki żony.

 

pozdrawiam

narybek123

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...