Skocz do zawartości

Akwarium 240 l


kamil98
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chcesz skalarki to kup z 6 sztuk niech się dobiorą w pary z 2 pary zostaw.

Dozucił bym moze jakieś brzanki np. sumatrzańskie (fajne rybki zawsze będzie coś w akwa żwawo pływało).

Z 10 kirysków (do wyboru)

oraz z 2-3 zbrojniki.

A tych brzanek to tak około 10-15.Odradzam neonki ponieważ skalary by je zjadały.

Tak ja uważam.

 

Nadosia5 bardzo pomogłaś skopiowałaś to sam co napisał kamil (to jest bezsensowne nabijanie postów).

 

Ps.Jednak jeśli byś chciał krewetki to raczej ich nie utrzymasz przy skalarkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci polecił:

3 parki skalarów

Ławica neona czerwonego- 40-50 sztuk. Nie innesa, są za małe i skalary mogą je schrupać. Czerwone są największe- nawet 5cm, ich nie zjedzą, chociaż są różne teorie. Jeśli się obawiasz, to kup np. brzanki sumatrzańskie - ok. 15sztuk, albo żałobniczki tetry ok. 20 sztuk.

12 kirysków pstrych albo spiżowych

Ok. 5 otosków

Ja zamiast molinezji polecam Ci harem mieczyka hellera- 1+3.

Nie dodawałbym więcej. Do tego dużo roślin ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bocja wspaniała- minimum 300l.

Krewetki możesz dać, ale w takim dużym akwarium i mam nadzieję gęsto obsadzonym nie zauważysz ich nawet. Poza tym skalary mogły by je chyba skonsumować ;)

Sum rekini- długość zbiornika min. 160cm, poza tym rośnie duży i twoje mniejsze rybki ławicowe były by w dużym niebezpieczeństwie. Nie polecam. To ryba potrzebująca naprawdę bardzo dużego zbiornika, najlepiej trzymać tylko ten gatunek, albo inne ryby, z tym, że podobnej wielkości. Według mnie trochę by on oszpecił akwarium. Takie małe kolorowe rybki, a tu nagle taki sum rekini 50 centymetrowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej ludzie czytajcie uważnie wszystko to co napisaliście to ja napisałem już wcześniej i o krewetkach i o obsadze.

EDIT:

fajnie tylko, że brzanki mają skłonności do obgryzania płetw innym rybkom np. skalarom.

Wątpię czy do dużych skalarów będą bucha.

 

szczupak: Edytuj posty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...