Skocz do zawartości

Kakadu - tarło


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj samica kakadu złożyła po raz drugi ikrę :)

viewtopic.php?f=24&t=3067 tutaj opis pierwszego razu :)

Tym razem ikry jest zdecydowanie więcej może nawet 2 razy więcej :). Co zauważyłem:

-tarło przynajmniej w wypadku mojej pary jest dość a nawet bardzo agresywne ;). samiec stroszy sie i przegania samice a przy niej faluje całym ciałem

-samica przed złożeniem ikry robi się złótawo-szara praktycznie traci barwy i robi się jej wypukły brzuch (lekko kwadratowy) w przypadku mojej samice taki brzuch był 3-4 dni

-w przeciwieństwie do pierwszego razu teraz samica pozwala samcowi wpływać do kokosa z ikrą chociaż nie zbyt chętnie

 

Mam nadzieję że teraz samiec nie ukatrupi młodych wcześniej przyczyną według mnie było to żę samica została zapłodniona przez innego samca w sklepie bo po około 1,5-2 tyg u mnie w akw. złożyła ikrę.

To tyle czekam kolejny raz na młode:)

pozdrawiam

Edit:

A jeszcze jedno były pytania tutaj na forum jak często kakadu składa ikrę z tego co widzę u siebie to co około miesiąc poprzednio pod koniec stycznia teraz koniec lutego ;)

 

mod: proszę edytować posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialam sie tylko spytac jak samiec kakadu moze zaplodnic samice?

Znasz definicje tarła Tasman?

Moze poczytaj troche o podstawach rozmnażania ryb bo widze ze masz braki..

http://pl.wikipedia.org/wiki/Tar%C5%82o

Oj się czepiasz szczegółów :P źle to napisałem ;) obiecuje że następnym razem się poprawie :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz tego nie da sie zle napisac. Samica nie zostaje zaplodniona. Zapladniana jest ikra w czasie jej skladania. W zwiazku z tym nawet jesli samica miala tarlo w zoologicznym to ikra tam wlasnie pozostala. Samice zaplodnionej ikry w ciele nie nosza (poza jajożyworódkami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz tego nie da sie zle napisac. Samica nie zostaje zaplodniona. Zapladniana jest ikra w czasie jej skladania. W zwiazku z tym nawet jesli samica miala tarlo w zoologicznym to ikra tam wlasnie pozostala. Samice zaplodnionej ikry w ciele nie nosza (poza jajożyworódkami).

To może ty mi wyjaśnisz dlaczego mój samiec teraz nie jest przeganiany od ikry? Wtedy zachowywał się tak jakby chciał zniszczyć ikrę i ewidentnie zabić młode :/ teraz broni kokosa bardziej niż samica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafia przechowywac nasienia bo samiec nie posiada gonopodium i nie wstrzykuje nasienia do ciala samic. Poza tym wiele ryb musi dojrzeć do macieżyństwa i ojcostwa. Para sie dopiero dociera, uczy jak byc rodzicami.

to nie potrafię wyjaśnić zachowania mojego samca bo jest o 180 stopni inne. Nie wiem dlaczego miesiąc temu był tak agresywny w stosunku do samicy ikry i młodych :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to poczekaj jeszcze chwile po czasie powinien załapać instynktn chyba że,już w wyniku hodowli kakadu zatraciły ten instynkt, dla porównania moje zeberki na początku też zjadały teraz się opiekują ale i tak jak mialem mlode to po pewnym casie musiałem odseparowac no bo jednak nie jest to ryba dzika tylko hodowlana, i do pewnego momentu ma ten instynkt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...