Skocz do zawartości

prosze o pomoc


Rekomendowane odpowiedzi

witam mam zbiornik 240 litrów od dwóch lat nie miałem zadnych problemów a przez ostatnie 2 dni padlo 10 szt 2 skalary 3 zbrojniki 2 bocje 3 mieczyki ryby te nie miały wiecej niz 10 miesięcy. tem wody 26 ph tez ok a padają bez zadnych oznak na ciele Pływaja przy powierzchni. napowietrzanie działa 24 na dobe .prosze o jakies wskazówki .Wode podmieniam co 10 dni około 30%. objawy te pojawiły sie nagle i ryby padają w nocy . Obsada to 7 skalarów 8 bocji 10 mieczyków i zbrojniki a ile nie wiem bo sie ciągle mnożą. dodam tez że skalary też składają ikre regularnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaj jaki masz filtr kiedy robiłeś ostatnią podmianę wody prawdo podobnie przyczyną może byc zbyt duża ilośc amoniaku z odchodów rybek wtedy żadne napowietrzanie nie pomoże trzeba odmulic dno i podmienic 1/3 wody wyczyścic filtr

Czytaj ze zrozumieniem wszystko było napisane.

 

kupiłem dwa tygodnie wcześniej 10 mieczyków na giełdzie zoologicznej w Łodzi na starcie , i sie zaczeło. Parametry wody temp 28 c twardośc 6 N, ph 7 . dodałem baktopur i podniosłem tem do 28 ale bez rezultatu po nocy -2 szt.

Bactopur został zastosowany w głównym akwarium ??? zabiłeś florę bakteryjną, bardzo niedobrze. Co się zaczęło , co chciałeś wyleczyć dając bactopur?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...